woman gbde0c3316 640

Metoda EFT je mimořádně účinná při alergiích. Pokládáte si otázku, jak je možné se během hodiny nebo dvou terapeutických sezení se zbavit příznaků alergie nebo ji dokonce trvale odstranit? Někdy je to i mnohem rychlejší. A jak se to můžeme udělat jednoduše, a hlavně bez použití léků nebo lékařských zásahů?

Medicína v zásadě poskytuje chemický přístup k alergiím (používá léky na potlačení příznaků). Dále rozděluje alergie do různých kategorií, takže různé léky nebo injekce mohou být pravděpodobně přesněji zaměřeny na problém. Pro lékařskou profesi je potravinová alergie často jiná než alergie na domácí mazlíčky nebo alergie na životní prostředí.

Navzdory vědeckému výzkumu, lékaři dosud neobjevili skutečnou PŘÍČINU alergií. Ukazují na spouštěče a vysvětlují, co se chemicky děje v těle, ale kořenovou příčinu problémů nehledají. V dnešní době je bohužel byznys velmi intenzivně zapojen do lékařského prostředí. Každý pacient se tak může stát i dlouhodobým zákazníkem, který přináší určitým firmám peníze.

Zkusme změnit úhel pohledu a vidět situaci s alergiemi jinak.

Příčina alergie č. 1: Již dlouho je známo, že v těle cirkuluje nepatrné množství energie (elektřiny). Tento tok energie je pro fungování těla tak životně důležitý, že pokud jej vypnete, tělo zemře. Není divu, že blokády nebo „zkraty“ v tomto toku energie mohou způsobit nejrůznější neduhy, včetně alergií. Tento koncept je ústředním bodem východní medicíny již 5000 let. NENÍ NOVÝ. Ale JE to jednoduché a levné, a proto pravděpodobně nebude podporováno přístupem zaměřeným na lékárny.

EFT využívá techniku poťukávání konečky prstů na koncové body příslušných meridiánových drah našeho vlastního těla (těla klienta). To posílá vyrovnávací energii do energetického systému těla a slouží k obnovení jeho přirozeného volného toku. Když k tomu dojde, příznaky většinou často odezní. Oteklé oči, vyrážky, kýchání, překrvení a všechny další fyzické příznaky mizí. Toto fyzické poťukávání je úzce spojeno s určitými psychologickými otázkami, naladěním se na myšlenkový a emoční problém, ukrytý za touto konkrétní alergií.

Alergická příčina č. 2: Je také dobře známo, že negativní emoce, jako je zášť, vztek, zlost, pocit viny, bezmoc, strach a podobně, způsobují „negativní chemii“ v našem těle. Jsme si toho vědomi, když si to všimneme, že naše každodenní emoce způsobují reakci v našem těle, jako jsou "motýli v žaludku", svalové napětí, bolesti hlavy, stres, sevření apod.

Pokud se v průběhu času drží například dlouhodobě nevyřešený hněv, není žádným překvapením, že výsledná „negativní chemie“ se v těle projevuje jako onemocnění, jako je rakovina, roztroušená skleróza apod.

Samozřejmě také jsem patří alergie. Mnozí lékaři si to také uvědomují, ale neposkytují žádné nástroje, jak se s tím vypořádat. Proto se neustále spoléhají na léky, záření a chirurgii, místo toho, aby napravily emocionální příčiny. 

Váš energetický systém je schopný si zapamatovat (pokud prožíváte traumatickou situaci), konkrétní vůně z daného prostředí, barvy, stromy, květiny, jídlo (bohužel i to, co máte třeba právě ve svém žaludku). Vše je ale uložené ve vaši mysli na podvědomé, či nevědomé úrovni. Vaše podvědomí má vždy za úkol vás chránit. Proto se můžete dostat do energeticky podobné situace a kontaktu s určitým předmětem, jídlem, stromem, květinou, vůní, barvou apod. Vaše podvědomí vyhodnotí tuto situaci jako nebezpečnou a vzniká alergická reakce ve vašem těle.

Energetická psychologie, do které metoda EFT spadá, nám pomůže najít prvotní příčinu problému. Tím uvolníme energetické blokády, a s tím spojené emoce a vrátíme  tělo do vibračního a energetického souladu. Alergické reakce mizí, trvale a na vždy. Každá práce je individuální, tak jako je individuální každý člověk. U někoho problém s alergií mizí během pár minut nebo jednoho terapeutického sezení. U závažnějších případů je potřeba věnovat problému více času, závisí také na schopnosti terapeuta a emocionálním nastavení klienta. Ve většině případů je úspěch s odstraněním alergií zaručen.Metoda EFT nemá omezení a lze ji použít na celou řadu problémů, nejen alergií.

http://studio-daja.cz/alergie-na-kocky-a-jinou-zvireci-srst/