cranium 2099128 640Emoční koučink je cesta k  emoční svobodě klienta vedená  terapeutem. Asi vás zajímá jaký je rozdíl mezi klasickou terapí a emočním koučinkem? Klasická terapie řeší individuální a konkrétní problém ( například strach ze zubaře, pavouka ), případně problém, který se nechá vyřešit na jedno, či dvě sezení.

Emoční koučink otevírá nový pohled na vnímání různých životních  situací a prožívaných emočních stavů. Přináší možnost přenastavení dosavadního pohledu na stávající situaci či problém. V průběhu rozhovoru společně hledáme příčiny a rozkrýváme emoční bloky. Ty jsou ve většině případů uloženy v našem podvědomí.

Počátek mnoha problémů nacházíme v dětství a v našich převzatých podvědomých vzorech  a přesvědčeních. Můžeme je nazvat doslova emočními rovnicemi, podle kterých se nám v životě opakují podobné situace. Důležité je pochopení přijetí stávající sitace.

Emoční kouč je jakýmsi učitelem, který ukazuje klinetovi jak najít problémy a odhalit příčinu. Jak je řešit a naučit se sám si sobě pomoci. Hlavním  pomocníkem je nám práce s energií, kdy stimulováním určitých energetických bodů v našem systému meridiánovývh drah uvolňujeme jemným poťukáváním konečky prstů body na těle ( tappink) a tím uvolňujeme energetické blokády, které znemožňují plynulý tok energie v našem těle. Mnohdy nestačí jedno terapeutické sezení na vyřešení stávajícího problému. Proto pokud je klient odhodlaný udělat pozitivní změnu ve svém životě je navázán diskrétní terapeutický vztah a je veden tak, aby mohl sám doma pracovat na svých problémech a tak velkou měrou podporoval práci kouče.

Koučink je profesionální vztah kouče a klienta, který klientovi pomáhá dosáhnout svého cíle. Začíná přítomností a změřuje do budoucnosti. Je to určitý proces vnitřní transformace, kdy si klient uvědomí co mu brání dosahovat cíle. Společně s emočnímm koučem se  pak zaměřují na odstranění bloků a omezujících programů. Je to společná práce.

Ke každému klientovi je přistupováno individuálně a je mu vypracován koučovací program na míru. Samozřejmě tak, aby mohl se svými emocemi  a myšlenkami pracovat. Vyznat se v nich a zvládat je. Tímto způsobem můžeme pracovat na dlouhodobých problémech, které se týkají například strachů, nízkého sebevědomí, vztahů na pracovišti, problémů se seznámením, s hledáním nové práce, nového vztahu a pod. Klient je veden k tomu, aby zvládl mít své emoce pod kontrolou. Uvědomil si sílu svých myšlenek a přesvědčení, naučil se žít  v souladu se zákony Universa a našel emoční svobodu a cestu ze svých problémů. První krok začíná uvědoměním si, co nechci. Druhý krok je převzetí odpovědnosti za svůj život .Třetí krok je odvaha začít. Výukové a pracovní materiály jsou v ceně koučinku.

To rozhodnutí je na vás. Vaši práci za vás neudělám. Ale dovolím si být vaším průvodcem a ukazatelem cesty ke svobodě, zdraví a spokojenosti. Touto cestou jdu již jedenác let a opravdu jsem za tu dobu nasbírala spousty zkušeností a dovedností od těch nejlepších učitelů. Ráda vám svoje zkušenosti předám. Rozhodnutí začít je jen a jen na vás.  

 teacher 6565166 640

Nabídka pro školy, školky, rodiče, vychovatele a hlavně děti.

Hravé emoční programy s metodou EFT.

EFT (Emotional Freedom Techniques) – taping( ťukání) je mezinárodně uznávaná metoda, spadající do oboru energetické se zaměřuje na práci s myšlenkou, emocí a vlastním energetickým systémem.

Dnešní doba nám přináší mnoho skvělých a osvědčených technik, které umožňují vychovatelům, rodičům a dětem více porozumět svým myšlenkám, emocím, a tak po všech stránkách zkvalitnit svůj život. Jednou z nich je metoda EFT. V zahraničí se již této metodě otevírají dveře do škol a školek. Metoda EFT je uznávanou svépomocnou a terapeutickou technikou, kde ji mohou využít nejen děti, studenti ale také učitelé a vychovatelé. Dnešní doba je velmi emočně a psychicky náročná a zvládat stres a porozumět svým emocím je důležité pro všechny věkové kategorie.

Děti jsou naše budoucnost a pokud je naučíme již v raném dětství porozumět svým emocím, zvýšíme nejen jejich emoční inteligenci, ale pomůžeme tak zkvalitnit i jejich život. Mohou se tak vyhnout případným psychickým a zdravotním problémům, kterých bohužel v současné době u dětí a mladých lidí přibývá.

Bylo by skvělé společně pomoci dětem naučit se porozumět jejich emocím, a hlavně je hravě zvládat. A my dospělý můžeme jít příkladem.

S čím nám může metoda EFT pomoci?

Metoda EFT je hravý nástroj pro snadné použití, na zvládání a pochopení vlastních emocí, jako je strach, vztek, lítost.  Tím, že učíme děti, jak hravě ťukat na dané body na těle, jim nejen pomáháme zmírnit stres v daném okamžiku a vytvářet nové nervové dráhy kolem odolnosti a pozitivity, ale také jim dáváme nástroj, který mají vždy při ruce.  

EFT je jednoduchý a vysoce účinný svépomocný nástroj, který lze naučit děti od 4 let a výše. S čím nám může tato metoda pomoci?

 • Snížením úzkosti z odloučení (a úzkosti obecně).
 • Trauma (nehody atd., které jim pomohou uklidnit se). 
 • Pomáhá při poruchách učení, hyperaktivitě a ADHD.
 • Pomáhá zvyšovat soustředění a soustředění vedoucí k lepšímu uchovávání informací a schopnostem poslechu.
 • Pomáhá uklidnit dítě před spánkem (uklidňující nervový systém). 
 • Umožní nám navýšit energii, při ranním vstávání.
 • Pomáhá nejen dětem ale i rodičům a vychovatelům

Zajímavá zjištění publikoval tým vědců ve studii v únoru 2019.

Účastníci studie zaznamenali snížení úzkosti o 40 %, bolesti o 57 % a klesl jim krevní tlak (systolický o 6 % a diastolický o 8 %). Došlo také ke snížení hladiny kortizolu o 37 % a zvýšení imunitních markerů o 113 %.Studie, kterou jsem citovala je tato:

Bach, Donna & Groesbeck, Gary & Stapleton, Peta & Sims, Rebecca & Blickheuser, Katharina & Church, Dawson. (2019). Clinical EFT (Emotional Freedom

Metodou EFT se zabývám od roku 2008. Díky tomu, že mně změnila a zkvalitnila můj osobní život, tak se jí od roku 2010 zabývám profesionálně, jako certifikovaný terapeut metody EFT. Stále se v oboru energetické psychologie vzdělávám, protože mi svými možnostmi nepřestává udivovat.

Několikaleté zkušenosti s klienty mně přivedli k myšlence vytvořit hravé programy pro rodiče a děti s metodou EFT. Proč?  Protože většina kořenových problémů, které řeším s klienty mají původ v dětství. Možná proto, že mnoho rodičů samo nevědělo, jak zvládat své emoce a nemohlo to naučit ani své děti. Pojďme společně nastartovat cestu ke změně a porozumět signálům svých emocí.

Hravé EFT je rozděleno do několika věkových skupin.

Pro malé děti a rodiče.

Hravé říkanky pro děti jsou zábavné lehké a děti se tak hravou formou naučí, kde mají tak zvané kouzelné body na těle.  Naučí se ťukat na dobré ráno (tak, aby se jim lépe vstávalo do školy či školky). Před usnutím mohou rodiče pomoci dětem snadno zklidnit dětskou mysl „ťukacími“ říkankami na dobrou noc. Spánková víla odnese na večer všechny starosti, trápení a strachy, tak aby děti mohly jít emočně a energeticky uvolněné spinkat.

Rodiče nebo učitelé mohou děti naučit „ťukání“.  Říkanka na dobré ráno, spojená s hravým ťukáním na tělo, zase pomůže snadněji vstávat a mít hezký den. Také pro malé "vzteklouny" je připravené veršované ťukání.

Pro větší děti prvního stupně základních škol je připravený hravý program na kouzelníky. Kouzelník EFTtík dětem vysvětlí a ukáže, kde jsou „kouzelné vypínací " body na těle a názorně jim předvede, jak fungují v praxi.

Děti si hravou formou vyzkouší, jak se nechá vypnout strach, vztek a jiná emoce. K tomu nám slouží hravé pomůcky, jako je kouzelnický klobouk, kouzelnické hůlky, kouzelnické body na těle.

 

A co dělat s dětským strachem? Pokud dětem poutavě vysvětlíme, k čemu je strach dobrý, kde se v těle bere, určitě budou sami překvapené, že je jednoduché své omezující strachy, pomocí ťukání uvolnit a pustit.

Pro zvídavé děti, které se chtějí omezujícího strachu zbavit je připraven program:

Jak zkrotit zlobivou ještěrku. Děti se formou zábavného a poučného vyprávění (obrázková prezentace) dozví, kdo v jejich hlavě vytváří strach a jak nás může strach chránit nebo také omezovat. Omezující strach je ten, který nám nedovolí mluvit před tabulí, zamkne mysl při písemce, nedovolí se přihlásit nebo způsobí jiné omezení. Ale pozor strach, který chrání, je důležité si vždy nechat.

Jelikož metoda EFT funguje pro všechny, nesmíme zapomenout i na dospívající mládež. I oni prožívají různé strachy spojené se školou (z písemek, z maturity, z přijímacích pohovorů) apod. Řeší ale i celou řadu dalších emočních problémů, spojených s dospíváním. Nízké sebevědomí, strach z odmítnutí, porucha příjmu potravy, šikana, trauma z rozchodů apod. I zde může metoda EFT pomoci. 

V současné době se zvyšuje v naší společnosti míra stresu a napětí. Doba je plná nejistot a strachu, a to má negativní vliv nejen na nás dospělé, ale i na děti a dospívající mládež. Mohou za to často hádky v rodině, rozvody, strach ze zkoušek, ze selhání, strach z nemoci apod. V neposlední řadě se ve školách začíná zvyšovat mezi žáky šikana a arogance. Velkou hrozbou začínají být i různé závislosti u dětí (sociální sítě, telefony apod.)

Nejen žáci, ale i rodiče, učitelé a výchovní pracovníci jsou vystaveni každodennímu stresu a emočnímu napětí. Stres je jednou z nejčastějších příčin syndromu vyhoření, psychických a fyzických problémů. Metoda EFT je skvělým svépomocným nástrojem na zvládání každodenní úzkosti a stresu i pro dospělé.

Důležitost našich emocí je zatím velmi podceňována. Nezpracované nebo potlačené emoce způsobují energetické blokády v našem těle a mohou způsobit celou řadu psychických a fyzických problémů. V některých případech může docházet i psychosomatickým onemocněním.

Děti dostávají kvalitní výuku a jsme na ně hrdí, pokud mají nadprůměrnou inteligenci a vysoké IQ. Bohužel zapomínáme na inteligenci emoční. Umět zvládat svoje emoce je základem zdravého a úspěšného života.

Co kdybychom našim dětem už teď vysvětlili, jak zvládání vlastních emocí je pro život důležité?

Co kdybychom našim dětem prozradili tajemství fungování naši mysl. Třeba pro to, aby jim jejich myšlenky pomohly tvořit vědomě život.

Co kdybychom zvyšováním emoční inteligence mohli předcházet problémům s negativními myšlenkami, emocemi strachu, stresem a úzkostí? Mohli bychom předcházet závislostem jako je kouření, alkohol a drogy. Jsou to totiž jen berličky na nezvládnuté emoční problémy.

Co kdybychom už teď začali dělat svět lepším a věnovali emoční pozornost našim dětem a jejich rozvoji?

Co kdyby existovala metoda, jak naučit učitele a rodiče dětí zvládat vlastní negativní myšlenky a emoce.

Nejen my, ale i naše děti mají problémy se svými emocemi. Potlačené nebo energeticky nedostatečně zpracované emoce jsou základním spouštěčem řady psychických a fyzických problémů.

Nabízím vám programy vhodné pro učitele, rodiče a děti.

Workshop

Jak se stát kouzelníkem Eftíkem a umět zvládat své emoce. Metoda EFT pro děti, hravě a s úsměvem (doporučeno pro předškolní děti a děti 1 stupně ZŠ)

Děti jsou formou hravé prezentace (příběhu o kouzelníkovi EFtíkovi) a teoreticky seznámeni s tím, co jsou emoce a jak fungují. V praktické části si zahrají na kouzelníka a jsou vtaženi do výukového programu. Dostanou kouzelnické klobouky, kouzelnické hůlky, naučí se kouzelnická zaříkávadla.

Různé druhy emocí mají namalované na kartičkách a učí se je rozpoznávat a prožívat.

Bohužel i děti prožívají často strach. Strach ze zkoušení, z písemky, z injekce, z výšek, ze tmy, ze zvířat apod. Dětí se učí poznávat „kouzelné body“ (důležité body energetických drah) na vlastním těle. Společně se učíme tyto body proťukávat/ prsty vlastní ruky/ a uvolňovat své emoce.  Na základě toho se zbavují svého strachu, obav, stresu apod.

Metoda EFT, se kterou se učí pracovat pomáhá dětem nejen zvládat veškeré emoce, ale slaďuje jejich vlastní energie těla, což přispívá k fyzickému a psychickému zdraví. Kouzelník EFtík je učí pracovat i s dalšími negativními emocemi jako je vztek, lítost, pocit viny, křivdy apod.

V nabídce je pracovní brožura – Jak se stát kouzelníkem EFtíkem, která je dobrou příručkou pro rodiče a školáky (sepsaná na základě vlastních zkušeností několikaleté práce s metodou EFT-speciálně pro děti)

Workshop – Co by měli vědět rodiče všech školáků aneb jak proměnit stres z učení za hru a zábavu.

Existuje celá řada energetických cviků na propojení pravé a levé hemisféry naši mysli. Můžeme dát do souladu vlastní energie, tak abychom podpořili soustředění, schopnost učení. Některé cviky jsou zaměřené na odstraňování poruch učení.

Rodiče a děti se formou hry učí pracovat s energiemi vlastního těla.

V nabídce je také příručka s obrázkovým návodem, jak pracovat s dětmi a tím jim pomoci lépe zvládat učení.

Workshop

Jak zvládnout strach a stres při zkoušení

    (doporučeno pro děti 1 a 2 stupně ZŠ)

Strach a stres žáků hraje důležitou roli při písemných, ústních zkouškách a pohovorech k přijetí na další studie.

Z psychologického hlediska je prokázané, že strach a stres dokáže doslova zablokovat části mozku a žáci si pak nejsou schopni vzpomenout si, co se pracně naučili.

Nehledě na to, že někteří žáci trpí trémou a stres je velmi negativně ovlivňuje. Někdy tak silně, že dochází k žaludečním nevolnostem, třesu hlasu, rukou, mnohdy i k průjmu a zvracení. Pokud je žák, či student psychicky v pohodě, snadněji vše zvládá a strach neovlivňuje jeho výsledky. Zkušenosti z praxe ukazují, že pokud se chce žák ze strachu vyhnout zkoušení, je schopen psychosomaticky onemocnět (pokud nejde za školu).

Existuje způsob, kterým se mohou na workshopu děti i studenti sami naučit a ovládat svůj strach a napětí.

Někdy je třeba se podívat hlouběji na problémy s učením (prokrastinace, ADHD, poruchy učení nebo větší blokády strachu) V tomto případě se nechá se studenty pracovat individuálně (terapeuticky) s velmi dobrými výsledky.

Metodou EFT je možné úspěšně řešit i vztahové problémy, nízké sebevědomí, šikanu apod. Tuto metodu je možné se naučit včetně energetických cvičení, které podporují schopnost učení a soustředění.

V cizině se tato metoda dostává do popředí, pro své úspěchy, právě ve školách (viz odkaz na video)

Informace na:https://www.youtube.com/watch?v=s99M8eJV4sk

Nabízím možnost uspořádání níže uvedených akcí ve vaší škole, případně v jiných prostorách

 • Přednáška pro žáky je cca 90 minut (možnost výběru tématu).
 • žák – 200 Kč
 • minimální cena na třídu – 3000 Kč (odpovídá 15 ti žákům)
 • plus doprava dle aktuální ceny a vzdálenosti

Pracovní workshop – 2,5 hod. Žáci jsou seznámeni nejen s teorií, ale mohou si prakticky vyzkoušet, jak metoda EFT funguje v praxi.  (včetně pracovních materiálů (možnost výběru tématu).

 • Workshop pro žáky je na 2,5 hod. (možnost výběru tématu).
 • žák – 500,-Kč
 • minimální cena na třídu –7500 Kč (odpovídá 15 ti žákům)
 • plus doprava dle aktuální ceny a vzdálenosti

Speciální pracovní kurz pro pedagogy

 Jak zvládat každodenní stres a napětí pomocí metody EFT

Bohužel i pro učitele je dnešní doba velmi psychicky a emočně náročná. Negativní potlačené emoce nám ubírají vlastní energii. Můžeme pak cítit pocit vyčerpání, bolesti hlavy, zad apod. Pokud jsme delší dobu ve stresové a náročné situaci, může nám hrozit i vážné onemocnění. Proto nabízím pracovní workshop pro pedagogy.

Jak zvládat každodenní stres a napětí pomocí metody EFT.  Teoretická výuka spojená s praktickou částí, je zaměřená na uvolněné stresu, napětí a dalších negativních emocí (strach, obavy, úzkost, křivda, lítost, bezmoc, vztek apod.) Metoda EFT je rychlým pomocníkem při bolestech hlavy a dalších fyzických problémů spojených se stresem.

Pomocí metody EFT máte vždy po ruce nástroj, který vás dokáže „hodit“ do emoční a energetické rovnováhy.

Povolání učitele je někdy velmi stresují. Negativní potlačené emoce nám ubírají vlastní energii. Můžeme pak cítit pocit vyčerpání, bolesti hlavy, zad apod. Pokud jsme delší dobu ve stresové a náročné situaci, může nám hrozit i vážné onemocnění.

 • Workshop pro učitele je na 6 hod.
 • Cena za osobu 3500 Kč (včetně pracovních materiálů)
 • plus doprava dle aktuální ceny a vzdálenosti

Vždy je možné vytvořit individuální program, dle zájmu a požadavkům skupiny.

Jana Grohmanová – certifikovaný terapeut metody EFT

Studio Daja – centrum osobního rozvoje – terapie těla a duše

Holečkova 19, Strakonice  www.studiodaja.cz / www.studiodaja.cz Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   tel. 736 670 603