Alergie na řepku

EFT taping je jednou z velmi účinných technik při odstraňování alergií. Podělím se s vámi o příběh mé známé, která měla silnou alergii na řepku. Nabídla jsem ji, aby se zastavila u nás doma na kávu, že ji seznámím s metodou EFT. Po pravdě jsem byla trochu zákeřná a dojela jsem před tím natrhat velký puget rozkvetlé řepky. Samozřejmě jsem ho schovala v koupelně, aby o něm nevěděla.

Metoda EFT pracuje s emocemi, myšlenkami, přesvědčeními a s energetickým systémem vlastního těla. Optala jsem se ji, jaké má zkušenosti a reakce na řepku. Měla strach jet autem nebo jít kolem řepkového pole, protože měla před léty tak silnou alergickou reakci, že ji dokonce začala krom svědění očí, škrábání v krku, téct i krev z nosu. Tyto alergické reakce trvali několik let.

S klienty si povídám o problému, ladím je na jejich emoce a jemným poťukáváním na určité body energetických drah v těle, uvolňujeme zablokovanou energii. Procházíme všechny aspekty prožitých situací minulosti, současnosti i představy budoucnosti, včetně pocitů, že se této alergie nikdy klient nezbaví.

Asi po půl hodině ťukání jsem navrhla, že bychom mohli reakci na řepku otestovat, protože mám v koupelně schovanou vázu s pugetem řepky. K překvapení dotyčné, nebyla žádná alergická reakce, spíše velké překvapení. Pro jistotu, když jsem vezla známou domů, jsme ještě zastavili u řepkového pole a šli se projít.  Žádná alergická reakce již nebyla. Co mám poslední informace, tak je dotyčná stále v pohodě a alergie zmizela.

Pokud nevěříte přijďte vyzkoušet metodu EFT.

 

 

 

Když se z klientů stávají přátelé

Díky své práci potkávám v životě mnoho zajímavých lidí. Některé znám už řadu let a jiné jen tak od vidění. Ale je také dost lidí, kteří se o mé práci dozví z internetu nebo přijdou na doporučení. Většinou lidem, kteří mě neznají, nabízím první nezávazné popovídání u čaje nebo kafíčka, abychom se blíže poznali. Zkouším se navnímat na jejich pocity a být empatická. U nás není běžnou záležitostí chodit na terapie, jako v cizině, a někteří cítí ostych. Nějaké to naše menší trápení většinou ženy řeší tak, že si zajdou popovídat, (říkám tomu  vylít si emoční kýblíčky) ke kamarádce apod.

Dovedu se nacítit, že pro mnohé lidi není jednoduché se jen tak svěřovat se svými problémy. Po pravdě, já jsem to také neuměla. Také je část lidí, kteří své emoční a fyzické problémy řeší tím nejjednodužším způsobem, a to jsou uklidňující přípravky nebo léky. Jsem ráda, že se vnímání lidí mění a jsou schopni si uvědomit, že když něco v životě nefunguje ( zdraví, vztahy, práce a pod), tak léky sice potlačí symptomy(a je vám chvíli lépe), ale neodstraní příčinu.

Já hledám příčinu.A tak se často pořebujeme s klientem ponořit více do jeho emocí, a jak říkám udělat velký úklid i v jeho mysli. Hodně záleží na vzájemné důvěře a odhodlání klienta něco v životě změnit. Pokud je problém dlouhodobý, je třeba někdy i více sezení a delší spolupráce. Je úžasné, že z mnoha klientů se stávají přátelé. Já mám radost, když vidím změny v jejich životech a oni zase ví, že když je třeba, stačí zavolat a s problémem mohu pomoci, třeba jen po telefonu nebo online. Někdy si potřebují jen v pravou chvíli popovídat nebo se svěřit. Z legrace ríkám, že je dobré mít někoho o koho se můžete. když je třeba opřít. Tak vám všem děkuji a jsem ráda, že se vzájemně máme, když je třeba.

Díky za reference:

Miroslava Bártová Terapie EFT mě velmi překvapila. Velmi jednoduchá, efektivní metoda a skutečně funguje. Podařilo se mi úspěšně vypořádat s problémem, se kterým se potýkám již řadu let. Doporučuji všem.

Bronislava Kricklová Janička Grohmanová již několikrát pomohla jak mne, tak mé dceři. Zapracovaly jsme například na tom, jak se mít rád (a to byl malý start k velkým změnám), nebo na strachu z pavouků (neuvěřitelné výsledky). Mojí dceři Janička pomohla konečně se vyrovnat se smrtí svého otce a zahnala i další bubáky.
Janičko, moc děkujeme! Rozhodně tě budeme navštěvovat i nadále.

Barbora Dufková EFT mě nadchlo. Je to podobné akupunktuře, s tím rozdílem, že můžete pokračovat v samoléčbě i doma po sezeních. Kolikrát se přistihnu, jak někde sedím a "ťukám". Pro okolí asi musím vypadat jako blbec, ale když to tak skvěle funguje...

Jana Růžičková Janků Janička Grohmanová je úžasná, nacítěná bytost. V mém životě mi velice pomohla a pomáhá. EFT terapie funguje na všechny oblasti života, a pokud tomu dáte prostor, jde to vše velice rychle.

Kateřina Horká Janička Grohmanová, je úžasný člověk, bytost. Žena...která mě i mojí rodině, včetně mladší 11lete dcer, dokázala už tolikrát svou metodou EFT pomoc, ať už se jednalo o jakýkoliv problém (bolesti hlavy, strachy, pocitu viny a mnoho dalších...) Svým úžasným citlivým a profesionálním přístupem dokáže vždy pomoc...Mohu jen doporučit, ať už vás trápí v životě cokoliv, stačí jen najít v sobě kousek odvahy zkusit něco nového. Sami uvidíte, jak rychlý to má efekt...tak odvahu přátelé!
Janičko tobě moc moc děkuji za vše...

Lenka Vajdová Terapii s Janičkou a jejím ťukáním" jsem absolvovala já sama jednou, náš 8letý syn Šimon již několikrát. Janička je pro něj jeho kamarádka, se kterou je zábava a pomůže mu na světlo vytáhnout věci, které neřekne ani mě samotné, byť si spolu hodně povídáme. U Janičky si hezky od plic zanadává a vymaluje se ze svých pocitů. Naučil se dopřát svému tělu čas na "vyléčení " a zároveň se učí respektovat rozdílnost svých vrstevníků a chápat, že i oni mají své problémy, které mají vliv na jejich výchovu.

Elleyna Mašková Trápil mě nepřiměřený strach ze řízení auta. Vyzkoušela jsem EFT na sobě, a výsledky se dostavily již druhý den. Všem doporučuji. Janička je úžasná a jsem vděčná za to, že jsem ji poznala.

Lucye Fojtíková Milá Janinko, děkuju ti za tvůj úžasně, laskavý a odborný přístup, který zachováváš s velkou pokorou a úctou ke každému klientovi ve tvých terapiích EFT neboli Tappingu. Před třemi roky, když jsem se ti „dostala do ruky“, zhroucená, psychicky na dně se zdravotními problémy a o 22 cm širší, a těžší, jsem si ani ve snu neuměla představit, že tvá soustavná a pečlivá práce na tvých terapiích se mnou mi tak pomůže, změní pohled na svět a udělá mě šťastným a spokojeným člověkem, který zase našel svou radost, pevnou půdu pod nohama a srovnal sebe i svou rozloženou rodinu.
Při našich terapiích jsem se od tebe hodně naučila. Co mě nejvíc zaujalo je tvůj přístup k problémům klientů a že nejsou jednoduché. Vše řešíš s velkou chutí a zodpovědností ke klientovi, a hlavně se skromností, pokorou a láskou předáváš své rozsáhlé odborné znalosti a dlouholetou praxi nejen ve tvém hlavním oboru EFT, tapping, ale obecně v psychologii a taky v široké oblasti osobního rozvoje.
Ještě jednou velké díky za tvou tehdejší záchranu a odbornou pomoc, protože díky tvým terapiím jsem neskončila v nemocnici, na lécích a s velkými zdravotními problémy a cítím se báječně.
S úctou a radostí Lucie F.

Markéta Nováková Jana a EFT? Přiznávám, že jsem byla neskutečně překvapená, jak rychle a účinně jde pomocí "ťukání" sáhnout do problému, který člověk vědomě téměř ani neumí pojmenovat, natož řešit. Byla jsem u Jany několikrát a Jana vždy s neskutečnou empatií a láskou stojí při mně a trpělivě mi pomáhá projít tím, co se před námi objeví. Odcházím od ní vždy lehčí, usměvavější a šťastnější. Jani, mockrát díky za to, že jsi, a určitě zase brzy na viděnou....

Renata Karešová Prošla jsem několik terapeut. Metod. Pro mě je EFT jednoduchá, rychlá a účinná. Využívám v běžném životě. S pomocí Janičky jsem si pořešila bloky z dětství, omezení a karmické zátěže. Dcera se zbavila strachu ze tmy a domácích úkolů. Janinu vřele doporučuji. Je to člověk empatický s otevřeným srdcem. Líbí se mi, jak pracuje s dětmi, kde se terapie stává spíše hrou a okamžitě získá jejich důvěru. Janičko, děkujeme.

Hana Foučková Musím ocenit to, jak Jana dokáže být empatická a během krátké chvilky se na vás dokáže napojit. Synkovi během krátké doby pomohla zbavit se strachů ze psů a já navíc získala úžasný návod, jak dále v terapii pokračovat, kdyby se u malého objevili další strašáci. EFT opravdu funguje a Jana ji dokáže prezentovat srozumitelným způsobem. Mohu jen doporučit 👌

Andrea Stočková Paní Janička je neuvěřitelná. Vždy si na mě našla čas, velmi mi pomohla, je moc empatická, ochotná a hodná. Je to opravdu člověk se srdcem na pravém místě. Nalezla jsem u ní útěchu, pomoc i pochopení. Její techniky fungují a zaberou rychle. Opravdu doporučuje a jsem ráda, že mám tu čest být s paní Janičkovu v kontaktu❤

 https://www.studiodaja.cz/reference

Některé vyřešené případy z praxe

Problém z příjmem potravy - fyzické potíže

Někdy je dobré se jen tak potkat. Potkala jsem známou a při běžném hovoru se mi svěřila, že dcera 13 let má fyzické problémy.

Již 2-3 týdny má žaludeční potíže, po jídle zvrací, je jí nevolno a trpí častými pocity na zvracení. Byli s ní u lékaře, ale ten celkem nic nezjistil - holčina měla v následujících dnech podstoupit laparoskopii, čehož se moc bála.

Nabídla jsem jim, že bychom mohli vyzkoušet metodu EFT.

Chtěla jsem v tomto případě pracovat pouze s dcerou a bez maminky.

Jelikož jsem rodinu znala a předpokládala, z čeho problém je - tak jsem se optala na vztahy v rodině. Rodiče se poslední dobou hádali a přemýšleli o rozvodu. Samozřejmě dcera, tyto hádky těžko nesla.

Tak jsem se jí optala. Není tě z tvých rodičů někdy "na zvracení"?

Holčina začala plakat a svěřila se, že je. Jakmile se začnou hádat, sevře se ji žaludek a je ji špatně. Ťukali jsme napřed všechny fyzické problémy. Jakmile jsme otevřeli toto téma, začala pociťovat svírání žaludku a bylo jí na zvracení.

Museli jsme zpracovat všechny strachy, obavy, vztek a bezmoc.

Výsledkem necelé hodinové terapie bylo odstranění fyzických problémů a bolesti. Naštěstí k lékaři již na vyšetření nešli a rodiče si uvědomili spousty věcí. Potkala jsem je po čase - rodina zůstala pohromadě a dcera byla od našeho ťukání bez problémů.

Dětská duše je velice křehká a potlačené emoce vyvolávají fyzický problém. Někdy si ani rodiče neuvědomují, že příčinou zdravotních problémů u dětí jsou oni.

 Můj příběh o potlačených emocích

 Tento můj osobní příběh se odehrál před pár léty a velice ráda na něj vzpomínám jako na skvělou učební látku.asthma 1147735 640

Jednoho krásného blížícího se jara jsem se rozhodla, že bude třeba před Velikonocemi vymalovat kuchyni. My ženy býváme na jaře akční, uklízíme a chceme mít na Velikonoce hezký a útulný byt. Většinou však toto nesdílí naši manželé, protože narušujeme jejich pohodlí a hlavně po nich něco chceme. No třeba to není pravidlem jinde, ale u nás ano.

Tak jsem několik dnů na to připravovala svého manžela, který tvrdil, že to opravdu není třeba, že jsme malovali nedávno a bylo vidět, že z plánované akce nadšen nebyl. Ale i tak jsem ho přemluvila s tím, že o víkendu vymalujeme. Naplánovala jsem, že večer vyklidím kuchyni a ráno jdeme do akce. Ale místo toho, abych se radovala, že jsem ho přemluvila a bude kuchyně vymalovaná, se mi hlavou začaly honit hrozné myšlenky.

První, jak zase bude líný brzo vstávat, jak bude nadávat, že ty poličky, které pracně přivrtával bude muset sundavat, jak bude chtít jinou barvu než já, bude protivný a vzteklý a že mu to nepůjde a podobně.

 

Tak takový mi jel krásný scénář v mé hlavě. Při úklidu a vyklízení polic jsem začala pokašlávat. Napřed mírně a pak se to zesilovalo. Myslela jsem, že je to z prachu, ale kašel byl čím dál větší a hlavně dusivější. Manžel měl přijet z práce brzy, ale jelikož se mu v hospodě zdrželi hosté přijel až skoro k ránu. To už mě můj dusivý kašel vyhnal do okna, kde jsem lapala po dechu a chrčela. Když přijel, tak jsem už nemohla dýchat, modrali mi rty a prsty na rukou. Okamžitě mě naložil do auta a vezl do nemocnice. Tam jsem hned dostala kyslík, kapačku a začala dýchat. Prostě jsem si přivodila opravdu silný astmatický záchvat.

 

Nikdy jsem ho neměla ani se neléčila s dýcháním. Když jsem na pokoji zůstala sama, tak jsem si uvědomila z čeho to vlastně mám. Z potlačené zloby. Metodou EFT jsem se zabývala již několik let před tím , ale byla jsem tak ponořená do svého vzteku, že jsem si ho ani odťukat nechtěla . Když mi udělali kompletní vyšetření plic, zjistili že nález žádný nemám, ale astmatický záchvat to byl a napsali mi léky na dýchání a dali tzv. foukačku s tím, že už ji budu asi stále potřebovat. Druhý den, když jsem zůstala na pokoji v nemocnici sama, jsem si teprve uvědomila, že je třeba si tento problém odťukat.

 

Procházela jsem jednu emoci za druhou, ťukala, plakala a čistila a stav se zlepšil. Po třech dnech mi z nemocnice pustili domů . Zajímavé bylo, že když přišel manžel domů z práce, tak mě opět vzal dusivý kašel. Manžel si neušetřil poznámku, že mi v té nemocnici moc nevyléčili a že si to mám odťukat, na co jsem alergická. A v tu chvíli mi opravdu došlo, že na něj. Na to, že léta potlačuji zlobu na jeho lenost a sliby, které neplní. Na to, že jsem raději zticha, aby se zase neurazil a týden nemluvil, jako to měl ve zvyku. A bylo to venku. To jsem si oddychla. Zajímavé bylo, že se neurazil. Já jsem v tu chvíli přestala kašlat a bylo mi lépe. Mírný kašel přetrvával ještě tak měsíc a to jen když manžel neudělal, co slíbil.

 

Tak jsem zase ťukala a čistila svůj strach, říci co si myslím. Nakonec jsem to vyřešila po svém. Když mě manžel naštval, tak jsem prohlásila – miláčku v rámci mého dobrého zdraví, tě oznamuji že mě vadí to a to, prosím, příště to nedělej opravdu mi to štve. Třeba se můžeš i urazit, to mě už nevadí, ale i tak tě mám pořád ráda.

Tak a víte jak to dopadlo? Prášky a foukačku jsem hodila do koše, přestala jsem kašlat a dusit se. Naučila jsem se s láskou a bez strachu vyjadřovat svoje emoce a pocity. Manžel se přestal urážet. Sice je pořád takový jaký je, ale mě už to nevadí. Já vím, že mám skvělého chlapa, který má řadu jiných dobrých vlastností a stejně ho mám ráda.

Tak mě jen napadá, co lidiček se léčí na astma a dýchací potíže, myslím, že i oni by potřebovali jako já zpracovat svoje emoce a nemoc by nakonec odešla určitě sama. Mám to opravdu vyzkoušené.

 

Opakující se ekzém na rukou a šikana ve škole.

Dvanáctiletá dcera mé známé, řešila přetrvávající problém s ekzémem. A to na obou na rukách, mezi prsty. Kůže se odlupovala a svědila. Přes léto a prázdniny se ekzémy vždy zlepšily. Rodina si myslela, že dovolená u moře, slunko a slaná voda jsou prospěšné a pomáhají zmírnit příznaky. Bohužel vždy s nástupem do školy se ekzém na rukou pokaždé výrazně zhoršil.

Rozhodli jsme se tedy pro terapii EFT s tím, že se podíváme, co je skutečná příčina problému. Mastičky a léky pomáhaly jen na chvíli a pořád se vše vracelo. Kůže je odrazem naší psychiky a vše co potlačujeme, se dere napovrch. Jsou naše emoce. Pocit bezmoci, zlost, křivda a další negativní emoce. Emoce jsou energie, a pokud tato energie není uvolněná nebo je zablokovaná i řadu let, tvoří značné energetické blokády. Ty pak negativně ovlivňují celé naše tělo.

Skutečnou příčinu jsme našli. Byla to šikana ve škole. Jak ze strany jedné žákyně, tak i učitelky, která nechtěla vidět situaci  skutečně takovou, jaká je. Emoce jsme pomocí metody EFT zpracovali. A bylo jich skutečně hodně. A výsledek? Každý den se ekzém výrazně zlepšoval. Dnes již je to rok a malá slečna je stále bez ekzému. A s problémy ve škole si ví už rady.

Jak říká pan doktor Hnízdil svým pacientům? Chcete léčit nebo uzdravit? Pokud uzdravit, je třeba se podívat vždy komplexně na daný problém. Když se objeví ta správná příčina, je to opravdu rychlost, jak se umí dát tělo samo do pořádku. Ještě jedna rada. Pokud má vaše dítě kožní problémy, podívejte se vy sami napřed na své potlačené emoce. Děti jsou jako emoční houbičky a často jejich problémy jsou ve skutečnosti problémy vaše.

 

Problém s početím – terapeutický případ

S klientkou  35 let jsme řešili problém, že již přes rok nemůže přijít do jiného stavu.
Doma má již tříletého syna s přítelem (nejsou oddaní), prošla řadu vyšetření, je zdravá, ale bohužel se nedaří otěhotnět.

Ukázka z terapie EFT.
Začali jsme ťukat na karate bodu.

Přestože si moc přeji miminko a nejde to,
přesto tak se přijímám a mám se ráda 3 x

Proťukávali jsme další body od vršku hlavy…a přijímali jsme všechny myšlenky a emoce.
Přesto, že si nedovedu představit, že budu muset jít do práce a dojíždět.
Přesto, že nevím, kdo bude opatrovat malého (syn tříletý).
Přesto, že nejsou volné školky.
Přesto, že nemám spojení a máme pouze jedno auto.

Našli jsme řadu nevýhod, co by bylo špatně, kdyby paní pepřišla do jiného stavu.
Zde platí, zákon přitažlivosti - na co se zaměřuji - to přitahuji.
Strach, že neotěhotním.
Odťukali jsme postupně tyto strachy.
Dokonce tam byl strach, že si mě partner nevezme (při svém podnikání nemá čas na svatbu)
Všechny tyto obavy jsme odstranili na 0.
Udělali jsme několik kol na techniku volby.


I když nevím, zda mi toto ťukání pomůže, volím si pustit všechny obavy a starosti a volím si být překvapená svým těhotenstvím.
Volím se zbavit veškerého stresu a obav a nechat všechno volbě plynout.
Zvolila jsem na konci sezení hypnoterapi - kdy se klientka značně uklidnila, a dostala se do příjemného stavu pohody.

Po 2 a půl měsících klientka volala, že je těhotná a cítí se stále skvěle.

 

 Žaludeční vředy

Jedna z výhod EFT je, že ho nosíte stále sebou. Potkala jsem se s mým známým asi před rokem na oslavě. Zarazilo mě, že pije vodu, což nebývá zvykem a nic nejí. Na oslavu šel, protože nechtěl urazit, ale očividně tam trpěl.
Když jsme se dali do řeči, tak se svěřil, že je mu už pár dnů špatně (asi vředy), ale k lékaři jít nechtěl, co kdyby mu něco objevili?

O mé práci terapeuta ví dávno, ale je na takové „blbosti!", jak prohlašuje je skeptický. Ale za chvíli za mnou přišel, že je mu tak špatně, že podstoupí i to divné ťukání.
Požádali jsme o trochu soukromí, a začali pracovat na problému.
První problém. Pavel se neměl rád a podvědomě chtěl, trpět.
Od doby kdy se rozvedl (myslím, že svou vlastní vinnou) protože dost pil a manželka si našla jiného. Postupně se zadlužil, přišel o práci o byt a zůstal s igelitkou na ubytovně.

Ukázka z terapie EFT.

Začali jsme ťukat základní nastavení na karetě bodě (hrana ruky).
Přesto, že se nemám rád a zkazil (po pravdě jeho slova byla ostřejší, zato výhoda, že dost emoční) jsem si celý život i tak zkusím situaci přijmout taková jaká je - 3 x
Bolest a křeče označil stupnici 8-9
Postupně jsme proťukávali celou sekvenci bodů:


Přesto, že mi něco žere v břiše a hrozně to bolí, cítím, že se nemám rád a všechno jsem zkazil.
Nevážil jsem si rodiny.
Přišel jsem o děti.
Nic jsem nedokázal.
Jsem černá ovce rodiny.
Brácha a sestra jsou lepší. (to nás vrátilo do starých křivd z dětství)
Otázka - jak víš, že jsou lepší?
Oni studovali, já na to neměl, vždycky jsem byl horší, musel jsem jen dřít v hospodářství a oni ne.
Opět se nám vrátily křivdy z dětství - což jsme postupně zpracovali

Vrátili jsme se k nastavení a optala jsem se ho, jestli by už mohl říci slovo „mám se rád" - opět nechtěl.
Byla to trochu delší práce - vše bylo o odpuštění druhým a hlavně sobě.
Bolest se nám stěhovala a zmírňovala.
Asi po ¾ hodině byl schopen říci - mám se rád, bolest přešla.  Nechtělo se mu věřit, že bolest je pryč.
Často sabotujeme sami sebe, aniž bychom si to uvědomili.
Nedávno jsem ho opět  potkala a zval mne na paňáka. Prý jsme ještě nezapili, to zázračné léčení, protože mu bylo  od té doby dobře.
Tak jsem mu jen naznačila, že jestli něco neudělá se svým životem, tak bude mít asi za chvíli problém.

 

Strach ze zubaře

Starší paní ke mně přišla do poradny s problémem, že nemůže otevřít pusu, když ji mají dělat otisky na nové zuby, protože se ji chce zvracet. Vlastně ji ke mne poslala paní doktorka zubařka, ať si to dojde nechat odťukat, jinak nelze pokračovat v léčbě.
Paní byla stresovaná a bála se, že se pozvrací. Nemohla otevřít pusu. Už tak každý zákrok jí dělal problém.

Ukázka z terapie EFT.
Začala jsem ťukat na karate bod:
Přesto, že se mi chce zvracet, když mi doktorka dá hmotu na otisky do pusy i přesto tak se přijímám a mám se ráda. 3 x
Strach označila na 10 na stupni z deseti.
Postupně jsme odťukávali všechny nepříjemné pocity a konkrétní strachy.
Jednou ji u zubaře ponížili před školáky a to už byla dospělá a těžko to nesla.
Strach jsme označili modrou barvou a technikou vizualizace jsme ho vyfoukli do éteru.
Paní asi po ¾ hodině odešla klidná a bez strachu si nechat udělat otisky.
Kdyby prý věděla, že lze strachy odstranit přišla by prý dávno.

 

Traumatizující strach z injekční jehly

Klienta 24 let přišla s problémem, který ji několik let ničí život - a to je velmi traumatizující strach z injekční jehly.
Došlo to tak daleko, že ji krev odebírají v nemocnici pod nátlakem, několik asistentů ji drží, aby neutekla, a ona přitom křičí. Někdy se stává, že ji krev nemohou odebrat, protože ji strachy ztuhne krev v žilách a prostě to nejde. Pro klientku je to silně traumatizující a ponižující zážitek.
Fyzicky se ji nikdo v běžném životě nesmí dotknout předloktí - brání se a je schopná jak uvádí dát dotyčnému facku.
Na terapii přichází s nadějí, že by ji to mohlo pomoci (již jsme ťukali strach z pavouků a zjistila, že to funguje).
Stanovujeme stupnice SJS (subjektivní jednotka stresu) 10!
Na terapeutické sezení jsem si opatřila injekční stříkačku s jehlou uloženou v pouzdru.
Klientka jen co uviděla na stole plastovou injekční stříkačku (bez jehly), se začala klepat, těžko dýchat.

Ukázka z terapie:

Začali jsme klasicky ťukat nastavení na Karate bodě s prohlášením

Přestože když se podívám "na to co leží na stole" je mi špatně -  přesto tak se přijímám a mám se ráda.
Přestože když "na to pomyslím" se rozklepu strachy a těžko dýchám a je mi na omdlení - i přesto tak se přijímám a mám se ráda.
Přestože je mi fakt na omdlení a chci utéci i přesto tak se přijímám a mám se ráda.

(klientka nebyla schopná tyto slova pro silnou abreakci říci nahlas, tak si je po mě opakovala pouze potichu)
Pokračovali jsme ťukáním na všechny meridiánové body a procházeli tělesné pocity, a uvolňovali napětí a stres.
Ten strach ji zcela ochromoval. Po několika kolech ťukání byla schopna připustit, že na stole leží jehla a mohla začít mluvit nahlas - ale pořád nedokázala toto slovo pro silné trauma vyslovit. Takže jsme pracovali stále s prohlášením "to co leží na stole".
Když se trochu uklidnila byla schopná se vrátit do situace, kdy ji bylo asi 8 let a byla na pravidelné kontrole (byla sledovaná - v rodině nemoc ledvin) a doktor špatně přelepil vpich po jehle a ona v čekárně začala náhle z ruky silně krvácet. Hrozně se polekala a měla strach, že umře.
Tento zážitek, byl natolik traumatizující, že se její podvědomí tento strach vybudovalo jako její ochranu. Jelikož je naše podvědomí mnohem silnější než vědomí, tak toto trauma nešlo odstranit na vědomé úrovni. Pracovali jsme s technikou NLP (neurolingvistické programování), na přerámování těchto podvědomých programů. Strach jsme propouštěli postupně, protože se podvědomí bránilo, vše pustit najednou - nebylo to bezpečné. Dále jsme rozpouštěli pomocí EFT všechny emoční bloky spojené s touto událostí - vztek, bezmoc, lítost. Pracovali jsme též s odpuštěním a láskou.
Po dvouhodinové terapii si nechala klientka v naprostém klidu sáhnout na předloktí a vzala do ruky injekční stříkačku s jehlou.

Prohlížela si ji a konstatovala - no injekce a co? Mám z ní respekt - jinak dobrý! Paní už byla docela unavená, tak jsme se domluvili, že ještě než příště půjde na odběr - uděláme přes EFT - tzv. techniku volby a naprogramujeme, že si celá tato situace proběhne v naprosté pohodě a bezpečí.
Byla sama překvapena, že roky traumat jsme zvládli vyřešit při jednom terapeutickém sezení - technika EFT je vynikající nástroj a svou budoucnost má teprve před sebou. Myslím, že málo která psychoterapie má takové výsledky.

 

Rozsáhlý ekzém po celém těle

Jednoho dne se mi v poradně rázně otevřeli dveře a vešla starší energetická dáma
a sdělovala problém už mezi dveřmi slovy. "Jdu nesmírně rozčílená od lékaře, už přes rok mě neúspěšně léčí ekzém, pořád něco na mě zkouší a nic nepomáhá."
"Prý tady léčíte, tak se mnou zkuste něco udělat, mě už je to jedno."


Paní mi ukázala ruce. Měla krátké rukávy a po celých rukách hrozný ekzém. „A to co mám na rukách, mám prostě všude“, prohlásila rázně.
Tak jsem ji posadila, nabídla kávu a vysvětlila, že nejsem léčitel, který na ni dá ruce a uzdraví, ale že umím jednu vynikající techniku, která by ji mohla pomoci. Ale musíme pracovat na problému společně.
Když jsem viděla jaké má ruce, tak jsem opatrně prohlásila, že za 2-3 sezení bychom to mohli srovnat.
Paní byla odhodlaná začít pracovat hned.
Položila jsem ji otázku, od jaké doby, má tento ekzém.
Vzpomněla si, že od té doby, co ji vážně onemocněl její manžel. Ona se o něj do jeho smrti starala. Když zemřel, tak jak si sama přiznala, že si oddychla, že to vše, skončilo.
Manžel, ji celý život podváděl s jinými ženami  a nebyl na ni hodný. Ona chtěla zachovat rodinu pro své děti. Tak celý život potlačovala všechny křivdy. Navenek hráli skvělou rodinu. Začali jsme pracovat metodou EFT. Najdeme s klientem problém, který řeší. Pak se určitými otázkami dostáváme k emocím. Jemným poťukávání určitých bod na těle, pracujeme s energií a tím uvolňujeme zablokované emoční blokády.

Ukázka terapie EFT.
Základní nastavení karate bodu:
I když mám nesnesitelný ekzém po celém těle a nemůžu se ho zbavit -  přesto tak se přijímám a mám se ráda 3 X
Ani jsem se nemusela ptát, co ji to připomíná - úplně přesně svého manžela.
Postupně jsme proťukávali všechny body.
Vadí mi ten ekzém - jako mi vadilo, že mi je manžel nevěrný.
Nemohu se ho zbavit - tak jako jsem se nikdy nedokázala postavit svému manželovi. Ťukání bylo dlouhé a velmi emoční, což je vždy dobře. Použili jsme techniku Ho- pono-pono. Vynikající technika na odpuštění.
Asi po dvou hodinách emočního vyčištění problému jsme zakončili sezení, tzv.technikou volby.
Ťukání na karate bodu:
I přesto, že mám stále na těle ekzém volím si být překvapena jak spolu s mými vyřešený traumaty a bolestmi odchází.
Dovoluji si být překvapena, že mé tělo a kůže je zdravá hladká a krásná.


Paní dostala ještě domácí úkol a návod, jak si může sama pomoci.  Byla odhodlaná na některých emocích sama ještě pracovat.
Po týdnu přišla na druhou konzultaci.  Opět rázně rozrazila dveře a  ukázala mi své ruce se slovy. " Tak zlatíčko, takhle čistá a bez ekzému jsem všude, jen na patách mám zbytky, ale ty už zvládnu sama."
EFT řeší problémy a hledá příčinu. Je to jako když budete chtít odstranit ze své zahrádky plevel. Když budete trhat lodyhu, ale kořen zůstane - problém se neodstraní. Pokud ale najdete kořen problému výsledek je  rychlý a trvalý.

Strach, že mě opustí přítel

Nedávno jsem se potkala na jedné akci mladou ženou, která řešila několik let své problémy se strachy. Byla to kamarádka mé známé.

Jeji aktuální problém v současné době byl nepřekonatelný strach, že ji partner opustí, když budou mít dítě.

Měli spolu krásný vztah a začali plánovat miminko, ale její touha se neslučovala se strachem a myšlenkou v její hlavě – když budeme mít dítě, partner mě opustí.

Navrhla jsem ji odblokovat tento problém metodou EFT. O metodě nevěděla opravdu nic, ale i přesto se rozhodla to zkusit, protože ji tento problém vážně zasahoval do vztahu.

V našem podvědomí jsou uložené negativní informace, které nejsou energeticky zpracované a vytvoří jakýsi blok v toku naší energie. Pak stačí psychologický spouštěč a a cítíme strach a obavy.

 

Na otázku, jak je velký její strach na stupnici 0...10, odpověděla

hrozný 9-10 a fyzicky ho cítila v celém těle.

Proťukáváním daných meridiánových bodů v návaznosti na psychiku a otázky, které jsou klientovi dávány se zmenšil strach na 3. Zůstal ji v obou rukách od předloktí a prstům a nešel pustit.

Jelikož dobře kladené otázky nás mnohdy dovedou hned na příčinu, optala jsem se klienty, zda ji neupustil tatínek, když byla malá. Samozřejmě, že ano. Emočně se tento problém projevil a ona začala plakat. Celý problém jsme zpracovali technikou uzdravení vnitřního dítěte v zastoupení druhého Já. Asi po půl půl hodině práce na tomto původním problému jsem požádala paní, aby vyslovila opět původní myšlenku, která ji způsobovala takový strach. Znovu četla větu. "Mám strach, že mě přítel upustí, když budeme mít dítě".

Začala se se nevěřícně usmívat a prohlásila. " To není pravda, já ten strach už vůbec nemám."

Jelikož techniku EFT vůbec neznala, byla ze začátku trochu vystrašena, že ji ťukám po těle a požaduji, aby po mě opakovala určité fráze. Nemohla sama uvěřit, že je možné se strachu, který měla tak dlouho takto rychle zbavit.

Toto je příklad, kdy je klient otevřený k problému a najdeme ten správný spouštěč. V takových  Dcerapřípadech funguje EFT opravdu rychle.

Někdy se problém řešení o něco déle a záleží též na klientovi jak je připravený otevřeně mluvit o svých problémech a emocích.

Děkuji tvůrci metody EFT, že můžeme mít v rukách tak mocný nástroj.

 

Strach dítěte jít na očkování

Oslovila mě známá, že má jít s osmiletou dcerkou na očkování, z kterého má již předem velkou hrůzu.  Dcera se velmi bojí injekčních stříkaček, jehel a píchnutí.

Byla jsem u nich na  předem domluvené návštěvě, o které dcera nevěděla. Dala jsem se s ní do běžného hovoru a začala jí vyprávět, že učím děti, jak se kouzlí se strachem a že ho umím odstranit.

Měla jsem předem ještě jednu další informaci a to, že se bojí také pavouků. Vzbudila jsem u ní zájem a navrhla ji, že bych ji to mohla naučit a že to můžeme zkusit třeba hned s těmi hroznými pavouky.

Souhlasila a vrhli jsme se do práce. V kabelce jsem měla sebou umělé pavouky a dokonce jednoho (kdysi živého) zalitého v pryskyřici.

Ze začátku se jí pavouci opravdu nelíbili, vyvolávali strach a nechtěla se na ně ani podívat. Hledali jsme kde v těle strach vnímá a co jí na pavoucích nejvíce vadí apod. Technikou EFT jsme postupně pracovali s energií strachu. Asi po dvaceti minutách vzala pavouky do ruky a prohlásila, že jsou docela fajn a že už žádný strach necítí.

Nabídla jsem jí, že bych ji mohla odblokovat ještě strach z plánovaného očkování.

"No, jestli to bude fungovat jako s těmi pavouky tak to beru", prohlásila.

Na návštěvu jsem se opravdu připravila a vyndala z kabelky injekční stříkačku a jehlu. Plastová injekční stříkačka byla v pohodě, ale když jsem vyndala jehlu, tak se holčina začala celá třást a schovávala se za polštáře na sedačce.

Samozřejmě, že nejsem od toho, abych děti zbytečně strašila. Tak jsem jehlu odnesla za roh na židli, abychom na ní neviděli.

Začali jsme pracovat se strachem a s myšlenkou - strašně se bojím toho, co je za rohem na židli. Nebyla schopná vyslovit ani slovo jehla. Určitými psychologickými otázkami, kde se napojím na klienta a ťukáním na specifické koncové body meridiánových drah jsme začali uvolňovat zablokovanou energii strachu.

Někdy se musí jít opravdu velmi pozvolna a pomalu. Je třeba přesvědčit podvědomou mysl, že je opravdu bezpečné tento omezující strach pustit. Podařilo se nám postupně odstranit ten největší blok a odpor a ona dokázala bez emocí držet jehlu v ruce.

To už jsem věděla, že můžeme požádat maminku o spolupráci( pracuji většinou bez přítomnosti rodičů).

S klienty ráda praktikuji tzv. techniku volby. Energeticky připravujeme tělo a psychiku na nastávající situaci. Tak aby dopadla, jak potřebujeme.

Hráli jsme si na doktorku a návštěvu lékaře. Já dělala sestřičku a maminka paní doktorku, která dcerce držela jehlu s injekční stříkačkou u ruky. Nyní už bez jakékoliv stresové reakce a strachu.

No a jak to dopadlo ve skutečnosti? S maminkou jsem mluvila po návštěvě lékaře. Vše bylo bez problémů a dcera se vůbec nebála. Sama byla překvapená, že tento letitý problém byl během jednoho terapeutického sezení odstraněn. A slíbená odměna dceru neminula.

 

Když jedna emoce drží druhou a problém nejde vyřešit.

Chci se s vámi podělit o jeden příběh. Velice ráda pracuji v poradně s dětmi. Když si k nim najdu důvěru jsou bezprostřední a dobře se s nimi pracuje. Maminka přišla do poradny  asi s osmiletou holčičkou. Před pár léty měla rodina ošklivou automobilovou nehodu, při níž tatínek zahynul. S maminkou to přežili, ale obě se z toho těžko psychicky dostávali (navštěvovali psychologa). Mamince se zdálo, že holčička je ale stále pořád ještě smutná a že to není prostě ta veselá holčička co bývala. U psychologa řešili stále smutek. Pracuji s metodou EFT a jemným poťukáváním koncových bodů meridiánových drah a naladěním se na emoce a psychiku odkrýváme emoční bloky a opravujeme tok energie v těle. Naladila jsem se na emoce dívenky. Chtěla jsem, aby si vizuálně představila, kde je v těle lítost a proč nechce odejít. Tušila jsem, co za tím je schované, ale potřebovala jsem navézt holčičku tak, aby na to přišla sama. V tom mi začala popisovat, že tu lítost nemůže celou pustit, protože je pod ní schovaný hrozný vztek. a ten ji drží. Vztek na to, že se to vůbec stalo, že druhý řidič způsobil nehodu, že nemá tátu apod. Když jsme vzteku a zlobě dali opravdu silný emoční průchod, mohli jsme pak začít popracovat na lítosti, uvědomění, pochopení, přijetí a nakonec odpuštění. A tak nám ruku v ruce smutek odešel se vztekem a bylo najednou vše v klidu a pořádku.S dětmi se krásně pracuje na úrovni vizualizace, což je skvělé.

Někdy je třeba se do problému podívat hlouběji a já mám nesmírnou radost, že technika EFT je v tomto velkým pomocníkem.

 

Potlačená zlost a ekzém.

Jsem neskutečně šťastná, že jsem se před mnoha léty potkala s metodou EFT. Nejen, že se můj koníček stal mou prací, ale také je to vždy první pomocník při veškerých problémech. Nejlépe je vždy vše vyzkoušet na sobě a pak na druhých.

Uvedla bych jeden ze svých případů, kdy mě ťukání velmi rychle pomohlo. Před několika léty jsem se starala o svou maminku, která měla mozkovou příhodu a už se o sebe nemohla sama v bytě postarat. Moje maminka byla úžasný a optimistický člověk a tíživou zdravotní situaci zvládala tak nejlépe jak se dalo. Problém byl ale v tom, že ona byla člověk, který miluje podzim a zimu a já zase jaro a léto. Bohužel v době kdy jsem se o ní začala starat začínalo léto a maminka nechtěla chodit ( jezdit na vozíku) ven. Teplo a slunko ji nedělalo dobře a ven chtěla až večer za chládku nebo brzy ráno. Samozřejmě jsem její rozhodnutí respektovala, ale ve skutečnosti mě děsně štvalo, že jsme celý den zavření v paneláku, když je venku tak krásně. Bohužel to, že mi to tak vadí, mi došlo až když jsem řešila svůj ekzém. Z ničeho nic jsem se všimla, že mám na pažích obou rukou velké fleky, které svědí. Z ničeho nic dost rozsáhlý ekzém.

První pomoc je vždy po mě metoda EFT. Začala jsem si zpracovávat, pomocí ťukání a propojení se svými myšlenkami a emocemi tento problém zpracovat. Všechno to, jak mi ten ekzém štve, že ho nemohu ovlivnit, cítím bezmoc apod. Díky ťukání jdeme hlouběji do podvědomí a tam mě došlo, co mi to připomíná a s čím to má souvislost. Přesně takový vztek jsem měla na svoji mamku, že nechce chodit ven a jsem s ní doma zavřená. Ten vztek byl pěkně potlačen hluboko v podvědomí a já se za něj i styděla. Jak to, že mám takové myšlenky. Díky EFT jsem vše velmi rychle zpracovala.

Samozřejmě, jsem potřebovala odpustit sobě i mamince. Na ekzém jsem přestala myslet, protože už nesvědil. K mému milému překvapení jsem za dva dny zjistila, že po ekzému není ani památky. Tak taková je síla našich emocí a odpuštění. Až budete mít problém kožní problémy, doporučuji hledat příčinu a ne jen odstraňovat dané symptomy.

 

Alergie na řepku

EFT taping je jednou z velmi účinných technik při odstraňování alergií. Podělím se s vámi o příběh mé příbuzné, která měla silnou alergii na řepku. Nabídla jsem ji, aby se zastavila u nás doma na kávu, že ji seznámím s metodou EFT. Po pravdě jsem byla trochu zákeřná a dojela jsem před tím natrhat velký puget rozkvetlé řepky. Samozřejmě jsem ho schovala v koupelně, aby o něm nevěděla.

Metoda EFT pracuje s emocemi, myšlenkami, přesvědčeními a s energetickým systémem vlastního těla. Optala jsem se ji, jaké má zkušenosti a reakce na řepku. Měla strach jet autem nebo jít kolem řepkového pole, protože měla před léty tak silnou alergickou reakci, že ji dokonce začala krom svědění, očí, škrábání v krku téct krev z nosu. Tyto alergické reakce trvali několik let.

S klienty si povídám o problému, ladím je na jejich emoce a jemným poťukáváním na určité body energetických drah v těle uvolňuji zablokovanou energii. Procházíme všechny aspekty prožitých situací minulosti, současnosti i představy budoucnosti, včetně pocitů, že se této alergie nikdy nezbavím.

Asi po půl hodině ťukání jsem navrhla, že bychom mohli reakci na řepku otestovat, protože mám v koupelně schovanou vázu s pugetem řepky. K překvapení dotyčné, nebyla žádná alergická reakce, spíše překvapení. Pro jistotu, když jsem vezla příbuznou domů, jsme ještě zastavili u řepkového pole a šli se projít.  Žádná alergická reakce již nebyla. Co mám poslední informace, tak je dotyčná stále v pohodě a alergie zmizela.

Pokud nevěříte přijďte vyzkoušet metodu EFT.

 


Více informací o technice emoční svobody (EFT)