fashion 1063100 6408.březen MDŽ malá vzpomínka.

V souvisllosti s jarním svátkem žen, jsem si vzpomněla na příhodu, která se mi stala asi před 35 lety. Bylo to ještě v době, jak se dnes říká „ totalitního režimu“. To se ještě hromadně slavilo MDŽ. Alespoň tento den jsme si byly my ženy jisté, že dostaneme květinu od manžela, přítele a nebo to zachraňoval karafiát z ROH (doufám, že dnešní vrstevníci ví, co to je). Já jsem tento krásný jarní den  jela večerní MHD a stále si vybavuji po letech tuto vzpomínku.

V autobusu sedělo hodně žen, které se vracely z podnikových oslav (znamení, že drží v ruce červený karafiát). Byly většinou všechny vyparáděné, namalované, načesané, některé s kožešinovými límci a na hlavě čepice se stříbrné lišky, což byla v té době velká móda a obdiv. Byly krásné.

Ale v rohu na konci seděla také žena. Byla oblečena velmi skromně, ve starém kabátu a na nohou botky, které bylo vidět, že vyšly dávno z módy. Ale byla čistá a upravená. Mohlo jí být tak přes šedesát  let, podle šedých  hladce stažených vlasů. Ale ona byla JINÁ.

Já z ní vůbec nemohla spustit oči. Její výraz tváře a očí vyzařovali absolutní mír, klid a lásku. Ona ta krása, byla totiž ukryta uvnitř jejího srdce a byla tak silná, že prostupovala  široko do prostoru. Když jsem se podívala na ostatní ženy, které cestovaly s námi, tak oni byly sice krásně oblečené, namalované a načesané, ale byla to krása jiná. Byla to krása taková navenek. Tato žena měla svou vnitřní krásu a opravdu tak silnou, že si jí pamatuji doposud. Krásné oblečení, účes, makeup  nás udělá přitažlivými, ale nikdy tato krása nevyzařuje do prostotu tak úžasnou energii, jako energie lásky.Tak víte co, milé ženy? Co kdybychom zítra v den našeho mezinárodního svátku také začaly zářit zevniř, svou láskou a pocitem klidu a pohody.

Kde se tedy ukrývá ta pravá krása ? Krása je to, co je uvnitř nás. Krása je to, co vyzařujeme, je to naše sebeláska, vnitřní mír, duševní rovnováha a láska k ostatním. Tato vnitřní krása se nedá ničím nahradit ani drahým nebo značkovým oblečením a ani perfektním líčením. Mnohdy  pod touto venkovní krásou  ukrýváme spousty bolestí a trápení.  Tuto krásu musíte najít sami v sobě.

Mám pocit, že tento zážitek si budu pamatovat celý svůj život, protože tak krásnou paní jsem od té doby opravdu neviděla. Ona zářila láskou , duševním klidem a vyrovnaností.

Chcete se i vy dostat do emočního klidu, pohody a sebelásky ? Začněte u svých myšlenek a emocí.

více na www.studidaja.cz - Jana