cough g23df9e7b0 640

Emoce jsou naší vnitřní navigací, ale často ji nevěnujeme pozornost, takovou, jak bychom měli.

Mám s tím osobní zkušenost. Před několika roky jsme se potkali se známou. Vyprávěla, že má problémy s malou dcerou, protože má velký strach z injekčních stříkaček. Chodí na kontrolu na odběry krve a je to pro všechny hrozné drama a pro dceru neskutečné trauma. Věnuji se řadu let terapii EFT a ta si se strachy a fobiemi umí dobře poradit.

Bylo období prázdnin, krásné počasí, a tak mě pozvala na návštěvu do jejich velkého penzionu v přírodě, který provozovali s přítelem. Samozřejmě se záměrem, že se s dcerou seznámím a pomohu jí. Vždy říkám, že je důležitá u dětí důvěra a bezpečné prostředí. Dokáži hravou formou děti propojit do terapie, aby vlastně nevěděli, že terapie probíhá. Díky své dlouhodobé praxi a hravému přístupu se nám podařilo za jedno odpoledne odstranit fobií z injekčních stříkaček a pavouků.

S holčičkou jsem se skamarádila a chtěla, abych se u nich (na oplátku), pár dnů v krásném prostředí přepychového penzionu, zůstala. Měla jsem pro sebe velkou místnost na ubytování, krásné počasí, výhled na přehradu, bazén pod okny a stravu zdarma. Bylo léto a já v tu dobu neměla tolik klientů, tak jsem se rozhodla udělat si “prázdniny“. Pár dnů fungovala jako host a zároveň jako terapeut. Došlo mi, že v dnešní době potřebuje terapii skoro každý.

Do jejich kolektivu jsem zapadla dobře, možná proto, že jsem sama řadu let měla hospodu a byla jsem tam jak doma. Požádali mi, jestli bych jim nepomohla, protože budou mít velkou zahraniční svatbu. Nadšeně jsem souhlasila, protože s pořádáním svateb jsem měla dost zkušeností. Tak jsem se rozhodla, že u nich vezmu na pár dnů brigádu.

A tak se stalo, že byla třeba pomoc za barem, v kuchyni u vaření, u nádobí apod. Dopadlo to tak, že ze své terapeutické profese jsem přešla na barmanku, kuchařku, připravovala snídaňové rauty (když se nikomu nechtělo ráno vstávat), dělala uklízečku, pokojskou a a to co bylo třeba.. A já byla opět ve svém živlu. Jelikož byl jejich pracovní kolektiv (včetně samotných provozovatelů), dost ve stresu a rozhádaný (ponorková nemoc), a měli naučeno často řešit problémy alkoholem, tak se stávalo, že nefungovali jak by bylo třeba. A já  jsem se nějak nechtěně stala záchranářem jejich podniku.

V tu dobu jsem začala mít v noci záchvaty kašle, které trvaly třeba i dvě hodiny a já to nemohla zastavit. Došlo mi, že i já potřebuji terapii.

Je dobré být někdy sám sobě klientem. Metoda EFT je postavena na práci s emocemi, myšlenkami a energií těla. Sama vím, že mnoho nemocí má psychosomatickou příčinu. A tak jsem na sobě popracovala. Když jsem se mentálně propojila se svým kašlem a optala se ho, co mi přišel říci a naučit, dostala jsem ihned odpověď. „Vykašli se tady na to! Děláš záchranáře a myslíš si jak si důležitá a odpovědná, aby to tady fungovalo. Tohle už dávno není tvoje cesta. Ty si hleď svého podnikání“.

Uvědomila jsem si, že jsem se tam už pár dnů necítila dobře. Bohužel jsem přes závoj ega a důležitosti nevnímala signály svých emocí. Pokud totiž neslyšíme a nevnímáme svoji vnitřní emoční navigaci, otiskne se nám tento problém z emočního a energetického těla, do těla fyzického. A fyzický problém už sakra slyšíme a vnímáme. A ten můj kašel byl opravdu hlučný a k nezastavení.

A tak opět jedna další životní zkušenost. Pokud jsme uvězněni ve svém egu a nejsme dostatečně ve svém srdci, nejsme propojeni se svou vnitřní moudrostí! 

A tak jsem se zase rychle vrátila tam, kde je moje místo. Druhý den jsem se sbalila a odjela domů, vrátila se ze záchranářského prostředí domů a také ze svého ega do svého srdce. Díky tomuto rozhodnutí, zpracování emocí a uvědomění, můj kašel ze dne na den na trvalo zmizel.

Je mi líto, že je mnoho lidí zbytečně nemocných. Nejsou připraveni se naučit pracovat se svými myšlenkami, emocemi a ani neví, jak se dostat z myšlenkových rolí ega do svého srdce, do své intuice a vnitřní moudrosti.

Pokud se někdo z vás, kdo to čte, trochu našel v mém příběhu a chtěl by pomoci pochopit psychosomatiku svých problémů a hledal skutečnou cestu k uzdravení, tak doporučuji se seznámit s metodou EFT. Je opravdu skvělá. A pokud budete chtít mohu být vaším průvodcem. Mám opravdu už dost svých osobních zkušeností a patnáctiletou praxi s klienty.

www.studiodaja.cz

https://www.studiodaja.cz/eft-terapie/vyresene-pripady

Jste připraveni na změnu? https://www.studiodaja.cz/home/novinky/418-6-dni-transformacni-dovolene-s-relaxaci-tela-mysli-a-duse-v-jiznich-cechach-23-7-30-7-nebo-30-7-6-8-2023