office lunch g1a0b06ba8 640

Fyzický hlad

Známe ho všichni. Tento druh hladu přichází postupně a naše tělo vysílá jasné signály, že je na čase, abyste se najedli. Při fyzicky podmíněném hladu je v zásadě jedno, co vložíte do úst, důležité je se zasytit. Vaše tělo volá po energii. Proto se také říká, že hlad je nejlepší kuchař.

Na rozdíl od emočního hladu začíná v žaludku, je trpělivý a nepřikazuje vám najíst se okamžitě. Přichází na základě fyzické potřeby v čase, kdy je organismus naučený na přísun energie z potravy.

Hlava si uvědomuje, co konzumuje a zná míru, kdy opravdu stačí. Fyzický hlad totiž vnímá jídlo jako nutnost, aby jeho tělo správně fungovalo.  Po konzumaci nikdy nepřichází pocit viny. 

 

Emoční hlad

Tak s tím máme také všichni zkušenost. Při tomto druhu hladu máte chuť na konkrétní jídlo a nič jiného vás neuspokojí. Stačí abyste viděli lákavé obrázky s jídlem, cítili určité vůně jídla a bleskurychle dostanete hlad. Emoční chuť na jídlo začíná v ústech a mysli a není možné ji odsunout na později.

Překvapí vás nečekaně a je těžké ji odolat.

Velmi často tak zajídáme své emoce, které nechceme cítit, potřebujete svou emoční bolest zmírnit okamžitě a jídlo je prvním nálepkou na emoční bolest. Naučili nás to v dětství. Když jsme plakali a něco nás trápilo, pamlsek byl dobrým lékem na naše emoční bolístky.  Emoční hlad dokáže člověka ovládnout natolik, že si absolutně neuvědomuje, jaké kvantum potravin snědl. Paradoxem je, že neustává ani tehdy, když je člověk doslova přejedený a místo toho, aby se cítil dobře, na řadu přicházejí výčitky, pocity viny, selhání apod.

Hlava si uvědomuje, co konzumuje a zná míru, kdy opravdu stačí. Fyzický hlad totiž vnímá jídlo jako nutnost na správné fungování a po konzumaci nikdy nepřichází pocit viny.

Emoce a jojo efekt

Tak ten, kdo vyzkoušel celou řadu diet ví, o čem je řeč. Největším problémem při hubnutí není ztráta kilogramů, ale způsob, jakým si svou (někdy těžce vydřenou) váhu udržet. Jojo efekt se dostavuje po opakovaných redukčních dietách a z velké části je způsobený emocemi, které neumíme ovládat.

Vaše vlastní myšlenky a emoce, ovlivňují vnější realitu vašeho života. A nejen to. Vaše tělo reaguje na každou vaši myšlenku uloženou v podvědomí a na každou vaši emoci. Proto je tak důležité, pokud chcete snížit svoji váhu nebo máte problémy s poruchou příjmu potravy, pracovat napřed se svou myslí a emocemi.

V dnešní době existuje celá řada svépomocných nástrojů k ovládání mysl, k uvolňování emocí a prací s podvědomým. Patří k nim je metoda The Work, metoda EFT, řízená meditace apod.

Pojďte nastartovat změnu a přidejte se k nám.https://katkanesvadbova.cz/jak-zvysit-sebevedomi-a-hubnout-s-lehkosti/?fbclid=IwAR24FO69RjKewGiyEWoS9byucdxcRJwjm6GyhHNkn7ukUU8Y7csVyTahtXM

https://www.youtube.com/watch?v=mOrcm2GaxNs