woman 3918661 640

Slovo zázrak znamená významově, že je něco schováno za naším zrakem. To, co není vidět, ale existuje to. V našem těle máme meridiánové dráhy, ve kterých proudí naše životodárná energie Čchi, naše biologická vitální síla. Energie naším zrakem neviditělná, ale životně důležitá.

Metoda EFT - Emotional Freedom Techniques (technika emoční svobody) je vytvořena na základě znalostí čínské medicíny. Někdy se ji říká, akupunktura bez jehel a spadá do oboru energetické psychologie.

Naše, nezpracované emoce tvoří v těchto drahách energetické blokády a blokují přirozené obnově buněk v těle.  EFT pracuje s psychologií těla, protože bolest je stejně psychologická jako fyzická. Například zážitek hněvu uvolňuje v mozku hormon, který působí jako znecitlivující činidlo. Nezpracované emoce z doby zranění mohou výrazně bránit hojení. Stres může podporovat stejnou bolest.

Když je bolest chronická, mozek je pravidelně zaplavován signály bolesti; mění vaši úroveň soustředění, koncentrace a schopnosti činit rozhodnutí. Mozek zůstává ve vysoké pohotovosti, často s otiskem paměti.

Mentální a emocionální aspekty bolesti mohou být často opomíjeny, protože se soustředíme pouze na fyzické. Řešení problémů pomáhá rozpoznat základní příčiny a identifikovat aktuální spouštěče. Zde pomáhá psychologii bolesti a za fyzickou bolestí hledáme emoční aspekty problému.

Při správné aplikaci EFT vyrovnává náš autonomní nervový systém a přerovnává naše nervové dráhy; tím se odpojíme od fyzického nepohodlí, které připojujeme k negativním pocitům a vzpomínkám, což velmi často pomáhá odstranit i fyzické bolesti. Metoda EFT pracuje na všech úrovních a top je mysl, duše (emoce) a fyzické tělo (energetické dráhy).

Za naším zrakem, hledáme příčinu problému a nepotlačujeme pouze jeho aspekty. Metoda EFT je jednou z možností, jak pracovat s duchovními příčiny nemocí a nastolit tak v těle energetickou rovnováhu. Metoda EFT patří mezi techniky osobního rozvoje, jejích základy se může naučit každý. Je to cesta jak si udržet své psychické a fyzické zdraví a jedna z úžasných technik na cestě v osobním rozvoji.

 

Odborník na metodu EFT Dawson Church, PhD říká:

 „Pokud se vás pokoušíte změnit své myšlenky tím, že se z nich vymykáte, pokoušíte se použít stejné nervové dráhy, které tam zavedly. Ale když klepnete, dostanete se do části vašeho mozku, která se nazývá střední mozek, emoční mozek, limbický systém, část vašeho mozku, která je celá o emocích, celá o pocitech.“ – Dawson Church, PhD

Nejlepší investicí dnešní doby,(která neztrácí hodnotu) spíše naopak, je investice sama do sebe.Je to hodnota, kterou vám nikdo nemůže vzít.

http://studio-daja.cz/kurzy/

https://www.studiodaja.cz/seminare/eft-kurzy/396-kurz-osobniho-rozvoje