eyes 304338 640

 

Strach má za úkol nás chránit před nebezpečím a před bolestí. Někdy nás doslova zastavuje, abychom znovu necítili tu bolest, kterou jsme někdy předtím prožili. Ta může být buď fyzická nebo psychická. Strach je jedna z nejsilnějších emocí. Také je jednou z emocí, která nám může zničit sebevědomí, morálku, víru a štěstí. 

Strach vede k úzkostem, které mohou poškodit ledviny, nadledvinky a někdy dokonce celý reprodukční systém. Strach způsobuje pokles toku energie v těle a nutí tělo k sebeobraně, což vede k poklesu rychlosti dýchání a krevního oběhu, což dále způsobuje, že naše končetiny mohou být doslova zmrazeny strachem. Když nás ovládne strach, nejvíce to ovlivní naše ledviny. Důvodem je to, že část mozku, která ovládá ledviny, zpomalí.To vede k častému močení.

Strach také způsobuje, že naše nadledvinky vylučují více stresových hormonů, které mají na tělo ještě více devastující účinky. Vaše myšl je schopná aktivovat online emoci strachu. Je to reakce na akutní nebezpečí( požár, padající strom a pod.) Ale také vaše můžete prožívat ofline emoci strachu (strach vyvlaný na základě vaší představy, bohužel vaše tělo reaguje úplně stejně. Pokud ve vás bude někdo neustále vyvolávat pocit strachu, dostanete se do chronické úzkosti, která velmi rychle snižuje imunitu. Je tu ale ještě jedno nebezpečí.

Z psychologického hlediska se stávají lidé ve strachu, velice dobře manipulovatelnými. Zkuste si uvědomit, jaký je důvod nás tak neúměrně v televizi strašit. Nevěřte všemu co slyšíte a co vám kdo chce namluvit. Je to jako kdyby mi někdo tvrdil, že venku prší, protože to nějaká aplikace říká a přitom svítilo sluníčko. Zatím věřím tomu co vidím a cítím.

Před rokem bylo v mém okolí mnohem a mnohem více nemocných lidí na chřipku ( i těžký průběh) než mám kolem sebe ve skutečnosti dnes a je zajímavé, že žádná pandemie nebyla...Nechci podceňovat situaci, ale nějak vnitřně cítím, že je zatím schovaný jeden velký podvod. Mé zdraví je naprvém místě, proto se nebojím. Neskáču na jejich hru, ale také se svým zdravým nehazarduji.

Každý máme svobodnou volbu. Tam kde je láska není strach. Pokud máte problém jak zvládnout strach, úzkost a bezmoc, ráda vám pomohu. Pracuji několik let s technikou EFT, která je pro mě stále někdy zázrakem. Je třeba, abychom zbytečně neodevzdávali svoji sílu, tak kde není třeba.