hand 3625410 640V našich životech se setkáváme často s různými příslovými. Některá nás mohou ovlivňovat pozitivně, některá negativně. Říká se, že každé zlo je k něčemu dobré. Proč? Protože to tak je. Také je další podobné, "co tě nazabije to tě posílí". Dnešní krizová situace, může mít i své kladné stránky. Mnozí jedou dlouhý čas v tak velkém stresu a napětí, že toto je šance se zastavit a o samotě nebo v kruhu rodiném přemýšlet o životě. Nic se neděje náhodou a tato situace má svůj význam.

Viz můj osobní názorhttps://zmenazivotajana.blogspot.com/2020/03/najednou-mozna-jaro-2020-zname.html#more

Mnozí využívají čas k tomu, že se koneně věnují dětem, partnerům, manželům, rodičům, velkému jarnímu úklidu, šitím roušek, pomoci druhým a pod. I já jsem byla nucena nařízením vlády přerušit terapie a zrušit objednané klienty a zavřít kancelář. Začala jsem velkým úklidem domácnosti, zbavování se nepotřebných věcí a šitím roušek, zajišťováním nákupu sousedkám, dolaďováním plánovaných kurzů, prací se svou myslí, emocemi a pod.  Starý šicí stroj mě často vypovídal službu a já si uvědomila, že každý máme pomáhat jak umíme. Je zajímavé, že dceři ten stejný šicí stroj fungoval a mě dělal neplechu a nemohla jsem šít. Tak jsem se zamyslela a napadlo mi, že mám třeba pomáhat jinak.

Již řadu let se věnuji EFT terapii a práci s myslí. Prošla jsem i dalšími velmi zajímavými kurzy osobního rozvoje a semináři. Ale po svých zkušenostech musím uznat, že EFT je jednička v práci s myšlenkou a především s emocemi. Mnoho lidí pod nánosy zpráv a informací o nebezpečném viru, podléhají emocím strachu, nejistoty a bezmoci. Tak jsem si uvědomila, že šití roušek přenechám šikovnějším lidem a budu pomáhat tím, co umím a co mě baví.

A to hned chci veřejně poděkovat skvělé kamarádce, která obětavě šije celé dny a noci  roušky a dodává je potřebným organizacím a jednotlivcům, Věrušce Landsingerové ze Strakonic. Věřím, že se na mě nebude za zveřejnění jména v její skromnosti zlobit, ale pro mě je andělem bez křídel. Andělem s plným srdcem lásky a pomoci všem, kteří to potřebují. Samozřejmě takto obětavě šije mnoho dalších lidiček a jim také velký dík.

Proto se chci připojit a nabídnout i já svou pomoc. Pokud máte někdo obavy, strachy, cítíte bezmoc ze situace, kterou právě všichni řešíme nabízím pomoc. Kdo jste ovládáni strachem, stresem a současná situace vás velmi negativně ovlivňuje nebo si potřebujete jen tak popovídat nabízím bezplatnou 45 minutovou konzultaci zdarma. Stačí zavolat, napsat email a domluvit schůzku na skype.

Moje maminka, když prožívala nelehké chvíle po vážné nemoci, říkavála. "Budu jako Pollyanna". To  ji velmi pomáhalo. Pollyanna je jméno holčičky ve stejnojmeném  románu od autorky  Eleanor H. Porter. Holčička Pollanna, která svým myšlením a pozitivním přístupem k životním situacím dokázala změnit svou zatrpklou tetičku a probudit celé městečko k lásce a v zájemné pomoci. Velice doporučuji tuto knihu v tento čas.  Nebo se můžete podívat i na film a popřemýšlet o životě. 

Je na yutube https://www.youtube.com/watch?v=onGUcjlgp9A&t=232s

Již nyní vnímám, jak se otevírají srdce jednotlivců a lidé si navzájem pomáhají, jak mohou. A o tom to je. Je to o lásce, propojení, laskavosti a pomoci si jeden druhému. Věřte, že se nic neděje náhodou a tato doba a to co se nyní děje, má svůj větší význam pro lidstvo. Možná to postupně sami pochopíte.

Pokud bych vám mohla pomoci, překonat toto krizové období, jsem tu pro vás.

Kontak: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 736 670 603 nebo skype Jana Grohmanová