balloons 3152960 640Zamilované páry si tento den dávají drobné dárky. Muži nosí dívkám květiny, páry prožívají romantické večery při svíčkách a těší se ze své vzájemné lásky. Mnoho dalších zadaných, a a ne právě čerstvě zamilovaných, tráví tento den se svým protějškem a přemýšlí, kam se vytratila ta vášnivá láska a zamilovanost, po těch pár měsících nebo i létech. Partnera ani nenapadne koupit kytičku, na tož naplánovat romantický večer při svíčkách. A my, většinou ženy, pak sedíme smutné a pocit radosti a lásky necítíme.

Mnoho dalších lidí je na Svatého Valentýna doma úplně samo. Bez partnera či partnerky.

Často ani neví, že nějaký svátek zamilovaných je nebo ho neslaví. Nejsou přeci do nikoho zamilovaní. Možná je dokonce trápí pocit opuštěnosti nebo strachu, že už si nikoho nenajdou. Cítí smutek z předešlých rozchodů a bojí se dalšího zklamání. Čekají na lásku a ona nepřichází.

Co když ta pravá láska nepřichází zvenčí a nemusíme na ní ani bezmocně čekat, až nám jí někdo dá. Lásku můžeme dát sami sobě. Skutečná láska je naše sebeláska. Energie lásky je nejsilnější energií ve Vesmíru. Láska je silnější než strach. Lásku máme každý ve svém srdci, jen si ji mnohdy nedovedeme uvědomit a dovolit si jí. Mnoho lidí má uzavřené srdce z důvodu zklamání a bolesti. Dovolte si uvolnit vše, co brání otevřít se sebelásce. Pokud jste vy sami naplněni sebeláskou můžete dávat neomezeně i ostatním.

Člověk naplněný sebeláskou a sebehodnotou nemá potřebu druhé omezovat, žárlit, ponižovat, přivlastňovat si je apod. Člověk naplněný svou sebeláskou dokáže druhé lidi přijímat bez posuzování a přijímat je bezpodmínečnou láskou.

Oslavte také svátek Svatého Valentýna. Kupte si dárek, kytičku, udělejte si hezký večer sami se sebou.  Nebo projevte druhému lásku bez očekávání, že ji potřebujete dostat zpět. Zkuste tento den lásku vnímat, naplnit sami sebe láskou až po okraj a lásku rozdávat. Zamilujte se sami do sebe, už je přeci čas.

Pokkud si s tím nevíte sami rady využijte možnost pomocí terapie uvolnit vaše omezující přesvědčením, bloky a vnitřní nastvení mysli. Metoda EFT je jednou ze skvělých technik cesty sebelásky.