medications 257344 640Čeština je velmi bohatá na slova s oboustranným výrazem. Máme tablety, abychom mohli mezi sebou lépe komunikovat. Pomocí tabletu můžeme být v kontaktu se světem, můžeme pracovat na cestách, brouzdat na internetu, soc. sítích, pouštět dětem pohádky, fotit, číst e-knihy apod.

Pak máme tablety takové menší, akorát tak spolknout. Naučili jsme se, že řeší mnoho našich problémů. Máme tablety na potlačení bolesti, na vysoký a nízký tlak, na srdce, na virózy, na hubnutí, na odvodnění, na deprese, na dobrou náladu, apod. Prostě si myslíme, že veškeré naše problémy vyřeší ta správná tableta. Chybí nám jedna důležitá tableta. A to je tableta na ŽIVOT. A co je tableta na život? To je ŽIVOT sám.

Náš život není o potlačování, ale o přijetí a pochopení. A ke správnému pochopení patří nejen radost, láska, nadšení, dobré zdraví, ale také opak všeho. Žijeme v duální vesmíru a abychom mohli pochopit co je dobré, potřebujeme prožít i to co je špatné. Jsou to naše důležité lekce. Bohužel je často rádi vytěsňujeme ze svého života, aniž bychom si nechali prostor je přijmout, pochopit a změnit. Pak se nemůžeme divit, že se do takových situací dostáváme stále dokola. Náš život není o překrývání našich bolestí, ať emočních nebo fyzických, ale o prožitcích, pochopení a změně. Každá nepříjemná situace nebo fyzická bolest nás může dovézt k důležitým otázkám.

Proč se mi děje, to co se děle? Co mě tato situace zrcadlí? Co mám pochopit? Co mám změnit?

Každá bolest nás směruje více do svého nitra, tam máme všechny odpovědi. Jen je třeba ztišit mysl, naučit z poslouchat hlas našeho srdce a porozumět signálům našich emocí. Emoce jsou komunikační spojnicí mezi naším tělem a naší myslí, Není třeba je potlačovat, je třeba jim porozumět.

Než si dnes vezmete svoji tabletu na lepší náladu, zkuste se napřed zamyslet nad svým životem a položte si alespoň jednu z předešlých otázek. Třeba dostanete odpověď.

 Jana G,