weight loss 2036965 640Možná, je čas porozumět naší mysl. Lidské tělo k nám mluví skrytou řečí. Zrcadlí nám to, co se odehrává v našem nitru. Pokud chceme poručit našemu tělu rozumem, tak to prostě nefunguje.

Často nás může napadnout otázka. Proč nám tělo prostřednictvím hladu hlásí nedostatek energie a pak ji nesmyslně ukládá do tukových zásob? Diety by fungovaly

skvěle, kdybychom si nepotřebovali například kompenzovat své nepříjemné pocity dobrým jídlem. Dalším velkým problémem je, že u mnoha lidí jen slovo „dieta“, vyvolává stres. Znamená to - omezení, hlídání se, speciální vaření apod. A co teprve náš strach. Nedoj Bože, abych omylem nesnědl(a) něco jiného než mohu. Tohle nesmím, nemůžu si to dovolit. Někdy v neudržitelné chuti po sladkém sáhnete po dortíku. Po chvilce dobrého pocitu z této dobroty vás přepadne strach, že přiberete a často i pocit viny, že jste to nevydrželi a opět selhali. Možná, že po dietách na čas začnete hubnout, ale často se vám vaše váha vrací zpět nebo si totálně rozhodíte své zdraví.

A jak to udělat jinak?

Základem je porozumět svému, tělu, svým myšlenkám, emocím a vlastně začít „ od hlavy“.

Stres je základním faktorem ovlivňující vaši váhu. Nadprodukce stresových hormonů zpomaluje metabolismus a tím vytváří nadměrné tukové zásoby. Chceme-li, aby naše psychika neměla destruktivní vliv na naše tělo, potřebujeme se vyznat sami v sobě. Potřebujeme pochopit a odhalit své negativní myšlenkové vzorce, podvědomé programy a přesvědčení. A hlavně vědomě se naučit zacházet se svými myšlenkami a emocemi. Emocionální traumata a bolesti, které si doslova jako zátěž táhneme ze své minulosti se projevují jako fyzická zátěž v našem těle. Je-li část naší energie, z nutnosti emocionální ochrany někde blokována, znamená to, že musí někde jinde chybět. Tyto energetické bloky ve formě nezpracovaných emočních zranění a potlačených emocí ( křivdy, ponížení, zloba, strach) , tvoří tzv. „tlumící ochranné vesty“, které slouží našemu egu k utlumení negativních emocí. Abyste mohli odstranit tuto nepříjemnou tukovou vestu, která chrání naše vnitřní zranění, musíte být napřed ochotni s nimi pracovat. Tyto bloky bývají vytěsněny hluboko v našem podvědomí a my je potřebujeme objevit a vyčistit.

Tukové vrstvy na našem těle mají svůj význam a podvědomá část na nich pěkně zapracovala. Vědomě určitě nikdo z nás nechce mít „ pneumatiku“ špeku kolem pasu. Tyto vrstvy chrání naše vnitřní Já ( EGO) na úrovni hmoty a energie. Dělá to automaticky a pokud to chceme změnit, potřebujeme ponořit do podvědomé úrovně naší mysli. Pokud chceme rozumem poručit našemu tělu, věřte, že nás opravdu nebude poslouchat. Potřebujeme s ním komunikovat na úrovni podvědomí a energie.

Dostáváme se tím k prvnímu důležitému porozumění. Naše tělo se neskládá pouze z fyzické hmoty ale jsme duchovní a energetická bytost. Hmotná a nehmotná dimenze těla jsou vzájemně propojená a tuk vlastně tvoří tlumící ochranu mezi námi a okolním světem. Bohužel všechny tyto programy jsou uloženy v podvědomé části naší mysli a vědomě jim prostě nelze poručit. Znamená to, že se potřebujeme naučit komunikovat s naší podvědomou částí její řečí.

Nemá cenu ztrácet drahocenný čas přepočítáváním kalorií, jestli-že je naším hlavním problémem nízké sebevědomí, nejistota, podceňování, špatné vztahy a nejrůznější strachy a stres. Základním problémem nadměrných tukových zásob není množství spotřebované stravy ale zpomalení metabolismu způsobené stresem. Stresem trpíme, cítíme-li se něčím ohroženi nebo odporujeme stávající situaci. Naše podvědomí začne vytvářet ochranné strategie.

Abychom mohli opět vrátit svůj metabolismus do rovnováhy potřebuje především dostat do rovnováhy svůj vtah k sami sobě. Naučit se mít rádi ( takový jací jsme). Mít zdravé sebevědomí a sebejistotu, ale ne z pozice EGA ale z pozice svého vnitřního skutečného Já, z pozice Bytí.

Je třeba dát do rovnováhy a pořádku vztahy s druhými lidmi. Především dovolit si odpustit sami sobě a ostatním. Jakmile začneme pracovat na svých emočních zraněních, propouštět je a odpouštět začne jít automaticky i vaše fyzická hmotnost dolů. Už nebudete potřebovat ochranné bariéry a štíty ke své ochraně.

Náš svět je skutečným obrazem našich myšlenek, přesvědčeních a emocí. Proto je základním pilířem na cestě k hubnutí pracovat nejdříve s energií, myšlenkami a emocemi. Samozřejmě je vše propojeno a změna jídelníčku a stravy je také důležitá. Ale tak, aby ve vás vyvolávala pozitivní emoce a radost. Pokud ještě tyto dva pilíře podpoříte zdravým pohybem, který opět bude pro vás radostí a zábavou, tak jste na nejlepší cestě změnit nejen vaši váhu, tělo ale zlepšit si svoje fyzické a psychické zdraví a vztahy.