cartoon 1082068 640Zdravé emoční a vědomé rodičovství aneb jak

zvládat vlastní emoce a emoce svých dětí.

 

Pokud chceme chápat emoční reakce našich dětí, je třeba pochopit a vyznat se napřed ve svých vlastních emocích. Je možné být dobrým rodičem na fyzické úrovni, ale špatným rodičem na úrovni emoční. Většina rad o rodičovství ignoruje svět emocí. Zaměřujeme se na opravu špatného chování, zatímco přehlížíme pocity a emoce, které toto chování způsobují a motivují. Věnujte čas svým dětem v

oblasti jejich duševního rozvoje. Je to doslova základ jejich šťastného budoucího života. Do sedmi let věku dítěte se nahrávají jeho podvědomé programy a přesvědčení, které mu zásadně ovlivňují život. Jsme doslova programátoři podvědomí našich dětí. Pozor, co jím říkáme a čemu pak věří. Vytvářejí si tak programy pro svůj budoucí život. Emoce ovlivňují náš život více než si myslíme. Pokud naše dítě vyrůstá ve zdravém emočním prostředí je to nejlepší prevence toho, aby se v pozdějším věku mohly vyhnout nebezpečí jako jsou alkohol, drogy, vztahové problémy, nízké sebevědomí, poruchy příjmu potravy apod. Pokud chcete, aby vaše dítě žilo bez pocitů strachu, obav a mělo zdravé sebevědomí, je třeba se stát průvodcem jeho emočním světem. Ne nadarmo se říká, že šťastný rodič – šťastné dítě. Maminky a tatínkové chcete se zapojit do plánovaného programu Zdravé emoční a vědomé rodičovství – 2020. Program je rozdělen do několika částí.

 Kurz pro rodiče.

Co se v programu naučíte?

1. Jak porozumět svým emocím a proč jsou pro nás důležité.

2. Proč nevyřešené emoční události (traumata v dětství ovlivňují náš současný život).

3. Síla našich slov, myšlenek a emocí v každodenním životě.

4. Jak rozpoznat podvědomé programy a přesvědčení a umět s nimi pracovat.

5. Praktické seznámení s metodou EFT – praktická základní část. Uvolňování energetických bloků ( práce s emocemi). Jak si sám sobě pomoci a snadno zvládat pocity stresu , strachu, úzkosti, vzteku, bezmoci, lítosti apod.

Pracovní workshopy rodiče a děti

cartoon 313632 6401. Pro předškolní děti

Formou pohádkového příběhu je dítě v taženo do poznání světa emocí. Datlík Toník – doktor lesa léčí nejen stromy, ale umí si snadno poradit i s emocemi a zdravotními a psychickými problémy dětí. Propojením práce s myšlenkou, emocí a energetickým systémem se rodiče učí pracovat s dětmi. Pomůže nám v tom podrobný návod – kniha o Datlíkovi Toníkovi ( pracovní příručka ) a terapeutický maňásek. Rodiče dostanou podrobný návod jak pracovat s dětmi.

 2. Pro děti školního věku – první stupeň

Děti se učí formou pohádkového příběhu a hry na kouzelníka Eftíka pracovat se svými emocemi. Naučí se zpracovat svoje strachy, obavy, úzkosti. V příručce dostanou s rodiči návod jak pracovat s dalšími emocemi jako je vztek, lítost apod.

 3. Pro děti předškolního a školního věku - pracovní workshop zaměřený na práci s energií.

Děti se spolu s rodiči naučí energetické cviky, které uvolňují stres a napětí. Cviky, které propojují levou a pravou mozkovou hemisféru a umožňují dětem snadnější učení. Pravidelným používáním těchto cviků lze odbourat různé poruchy učení a zlepšit paměť. Pravidelným používáním těchto cviků se u dětí výrazně zlepšuje školní prospěch.

Předpokládaná cena jednodenního kurzu pro rodiče je 1.700,- Kč (10 – 17hod.)

Předpokládaná cena workshopu 300- 600,- Kč. Místo konání Strakonice. Termín záčátek roku 2020,  bude upřesněn dle počtu přihlášených zájemců.

Pokud by jste měli zájem se do tohoto programu od příštího roku zapojit, prosím napište na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Do předmětu napište heslo – Emoční rodičovství 2020

Více informací na www.studiodaja.cz  

https://zmenazivotajana.blogspot.com/2019/11/puberta-nasich-deti-nebezpeci-nebo.html?spref=bl