balance 3659416 640Představte si tuto misku vah jako dvě polarity našeho života. Jednu misku jako ryze materiální svět, založený na požitcích těla. Shromažďování majetku, neustálého soutěžení, hry ega bez jakéhokoli uvědomění si duchovního života a duchovní víry.

Druhou misku vah jako duchovní svět. Stojíte na ní jako ryze duchovní člověk, který si je plně vědom svého a božského propojení, který odmítá běžné systémy materiálního světa a pohlíží na svět pouze tzv. duchovním okem.

Já sama jsem si vyzkoušela obě obě misky vah. Ze svého okolí znám velmi dobře lidi, kteří jsou na misce materiálního světa, užívají si přepychu, alkoholu, sexu a soutěží, kdo má lepší bazén a kdo byl na dražší dovolené. A druhá miska vah? Potkala jsem se s paní, která svůj život měla založený pouze na horoskopech, výkladech karet a numerologii. Rozhodovalo za ní kyvadlo, jaká potravina je vhodná, jaká škodlivá apod. Vrchol byl, když ke mně přišla psychicky zhroucená do poradny s tím, že se jí narodilo dítě předčasně vyvolaným porodem, císařským řezem(z náhlých zdravotních důvodů).

Hlavně si nechala astrologicky propočítat den a hodinu narození miminka a všechno špatně. Dítě si neslo do života podle nastavení hvězd to nejhorší. Do toho numerologicky vypočítaný datum narození katastrofa. Ještě tomu vše nasadila korunu nějaké kartářka. Paní se vůbec neradovala z narození svého miminka a psychiku měla totálně rozhozenou. Optala jsem se jí, aby se zamyslela, jak by se cítila bez těch všech informací, které právě teď má. Zarazila se a prohlásila. Asi bych byla šťastná matka, ale...

To ale než stačila dopovědět, jsem dořekla já. Milá maminko, to by jste ale musela z hlavy propustit všechny ty ezoterické srač…, které tam právě máte. Ono je pro někoho lepší vědět někdy méně než více. Ani jedno převážení vah není bezpečné. Duchovní cesta je velice naplňující a její vedení skvělé, ale vždy ruku v ruce se zdravým selským rozumem. Tak zkuste mít misky svého života vyvážené. Já se to také stále učím.