Vytisknout
Zobrazení: 3246

obesity 3114559 640Strach je dobrý sluha, ale špatný pán. Strach má velmi důležitou roli v našem životě. Má za úkol nás především chránit, tak abychom nezažívali nebezpečné a bolestné situace a vyhnuli se nebezpečí.

Pokud nás někdo láká k nějaké riskantní a neuvážené akci (například lézt do nebezpečných výšek, kde hrozí zřícení nebo se koupat v nebezpečných vodách apod. ) zastaví nás strach. Tak to je v pořádku, chrání nás a je to jeho program. Ten, kdo vyhlašuje poplach a hrozbu nebezpečí je malá část našeho mozku (velikosti mandle), Amygdala. Vyhlásí poplach a hrozbu nebezpečí. Naše tělo na základě jejího programu reaguje třemi základními způsoby. Útok, útěk ustrnutí.

V tomto případě strachy ustrneme a do riskantní akce se nepustíme. Mysl vyhodnotí nebezpečnou situaci a potřebuje všechnu energii k záchraně. Proto se snižuje přísun energie do důležitých orgánů našeho těla. Strach vyplavuje do našeho těla stresový hormon kortizol. V našem těle se stresová situace projeví zvýšením metabolismu (hladiny glukózy v krvi, zvýší se dechová a tepová frekvence, zvýšení krevního tlaku, bušení srdce apod.) Podstatě naše tělo jede na nouzový režim. Vše by bylo v pořádku, kdyby mysl dala pak pokyn, že končí nebezpečí a je čas se vrátit do rovnováhy hormonálního systému a optimálního fungování všech orgánů v těle. Bohužel, někdy se může stát, že podvědomí stále vyhodnocuje situaci jako nebezpečnou a tělo zůstává v chronickém stresu a strachu.

Tento strach bohužel vyvolávají i naše myšlenky. Často si nejsme ale schopni uvědomit, že je to i v takových případech, kdy můžeme mít starosti finanční a existenční. Strach, že nezaplatíme splátky včas, že nezvládneme vyřešit daný problém, nebudeme mít peníze na jídlo a apod. Podvědomí vyhodnotí situaci jako nebezpečnou. Je třeba tělo připravit k tomu, aby přežilo. Tak si začne ukládat v těle tukové rezervy. Základní strach přežití (strach, že nebude na jídlo).

Nepřiměřený strach  a stres velmi ovlivňuje naše tělo. Má značný vliv na tvorbu stresujících hormonů a ty pak uvádí do nerovnováhy celý náš fyzický systém. Nejen strach, ale i další nezpracované a neřešené negativní emoce vytvářejí v našem těle energetické blokády a nerovnováhu. Ne, nadarmo se říká, že hubnutí začíná od hlavy.

Samozřejmě, že je vše v našem těle propojeno. Pokud se budeme týrat hladověním a dietami, nic moc nezmůžeme. Když ale budete pracovat jen a jen s myslí a zůstanete u svého nezdravého stravování a nezačnete se více hýbat, také to nebude to pravé. Pokud jste se rozhodli zhubnout, tak je dobré začít přenastavením mentálních programů a přesvědčení v naší hlavě. Odblokovat vaše negativní emoce, křivdy, pocity ublížení a strachy. Naučit se vědomě pracovat se svými emocemi. Projít procesem bezpodmínečného odpuštění z pozice srdce. Pracovat na své sebelásce a sebevědomí. Změnit jídelníček a začít se více hýbat. Vrátit do života radost, vděk a lásku.

Pokud by jste měli zájem se zapojit do připravovaného programuHubneme do plavek pro rok 2020 změnou myšlení a změnou svého životního stylu, hravě a s úsměvem , prosím zašlete kontakt ( včetně tel.čísla ) na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro zájemce uspořádám na toto téma přednášku a vysvětlím další podrobnosti.

Jana G.