depression 2826711 640

 

Do deprese se dostanete velice snadno. Stačí nějaký čas žít v napjatém emočním prostředí, zažít životní tragédii a nebo vážně onemocnět. Žít ve vztahu, který nás psychicky ničí, v zaměstnání, kde jsme stále ve stresu pod. Pokud problémy a stres přetrvávají delší dobu a my je neřešíme, tak se prostě nahromadí a jednoho dne se vše sesype.

Já osobně mám s depresí zkušenost pouze dvoudenní a jsem za tuto lekci nesmírně vděčná. Mohla jsem ji plně prožít a pochopit o co jde. Nyní vím, že emoční bolest je mnohem větší než třeba zlomená noha. Měla jsem pocit, že jsem zavalená černou tíhou emoční bolesti a ta mi rvala vše uvnitř. Nechtělo se mi vstát z postele, uklízet, vařit. Jen jsem ležela v posteli a věděla, že je to něco, co bytostně nechci a nemohu se tomu ubránit. Kdyby mi v tu chvíli někdo řekl, že mě dá do rakve a zahrabe, asi bych se ani nebránila. Nyní chápu lidi, kteří si vědomě ubližují, řezají do těla apod. Protože potřebují fyzickou bolestí, která je stokrát menší, zakrýt bolest duševní. Tuto zkušenost jsem zažila před několika léty. Nedostala jsem se do deprese svými problémy, ale nedostatečnou začátečnickou chybou prací s energií a léčením na dálku. Naladila jsem se na klienta s depresí a neuměla jsem se z toho propojení dostat. Naštěstí jsem si mohla zavolat na pomoc kamarádku terapeutku, která mě dostala zpět a vše bylo v pohodě.

Pokud jsme v depresi cítíme se totálně rozbití a rozhození. Někdy je opravdu potřeba, aby nám někdo pomohl poskládat se nazpátek. Jako existuje cesta do deprese, existuje cesta z deprese. Ale cesta tam je mnohem jednoduší a rychlejší. Já byla v depresi jen dva dny, proto cesta zpět pro mě byla velice rychlá. Ten kdo je v depresi už delší dobu, pro něj to bude cesta náročnější. Ale je to cesta porozumění svým pocitům, emocím a myšlenkám. Léky na deprese jsou pouhou pokličkou v přetékajícím hrnci vašich problémů, negativních myšlenek a emocí. Ta schová, to co nechcete vidět a cítit. Je třeba ale začít vše postupně vylévat a čistit. A věřte, že to jde.

 https://zmenazivotajana.blogspot.com/2019/10/dovolte-si-citit-se-spatne-dovolte-si.html#more