Proč jsou někdy důležitá sprostá slova ? bullhorn 2026013 640Často řeším  s klienty v poradně jejich problémy. Již řadu let používám při této práci hlavně metodu EFT. Je to propojení myšlenkové, emoční a energetické formy. Emoce jsou při této práci opravdu důležité.

Je důležité je umět pojmenovat a ještě důležitější prožít a uvolnit jejich zablokování.

Například přišla na terapii klientka s problémy se zažíváním. Našli jsme za tím emoci vzteku na kolegyni z práce ( nemohla strávit její chování). Jelikož paní byla učitelka a věděla, že má mít patřičné chování, tak její nastavení, které si

zvolila pro odblokování bylo. I přesto, že mi štve kolegyně i přesto tak se přijímám a mám se ráda. Pořád jsme se s emocí nemohli hnout z místa, tak jsem paní požádala, jestli se mohu naladit na její myšlenky, že by po mě opakovala nahlas slova, co budu říkat já. Vzala jsem ji za ruku a začala ťukat a říkat nahlas, a chtěla jsem aby to po mě opakovala. I přesto, že mě ta stará kráva příšerně sere a opravdu nemůžu strávit do její donášení ředitelovi…a začala to fungovat.

Emoce šla na povrch a mi ji mohli energeticky zpracovat. Je pravda, že se trochu polekala svých slov, které začala po mě opakovat ( sprostě se přeci nemluví). Udiveně a nesměle se optala.  Vy umíte číst myšlenky ? Já si to celou dobu totiž myslím a je mi trapné to vyslovit. Nevím, jestli umím nebo neumím číst myšlenky, to musí posoudit ostatní. Ale já to tak vnímala, že si to opravdu myslí a skutečně jí to nejde vyslovit.

Je třeba  umět pojmenovat věci takové jaké jsou. A  hlavně přestát lhát sami sobě. Dovolit si cítit to co právě cítíme.  I když to tak třeba není podle společnosti a slušného vychování správné. Mám ráda spiritualitu a baví mě zabývat se duchovními věcmi. Věřím a učím se být v souladu se Zákony Vesmíru a jeho energií.

Věřím ve Vyšší moc, ochranu andělů a mám pokoru ke všem duchovním věcem. Ráda medituji a propojuji se s úžasnými energiemi a baví mě učit se stále nové věci. Ale když je třeba používám i sprostá slova. I ty mají svoji důležitou energii a uvolňují patřičné emoce. No, a mezi námi. Dotyčná paní si konečně od srdce zanadávala, přestala mít problémy se zažíváním a vztahy s nesnesitelnou kolegyní se urovnaly. Takovou sílu mají naše emoce a naše energie.