holiday 2120259 640

Tak jsem se potkala během pár dnů s několika známými a oni se ptali …...Už jsi byla na dovolené ? Kam se chystáš na dovolenou ? Jak se těšíš na dovolenou ?

A já jsem nějak nevěděla co jim odpovědět, protože mě to vlastně ještě ani nenapadlo. Začala jsem se nad tímto slovem dovolená zamýšlet.

Slovo dovolená je od slova dovolit si a já mám v tom případě pocit, že vůbec žádnou dovolenou nepotřebuji. Protože si vlastně dovoluji vše po celý rok.

Dovoluji si být hlavně sama sebou. Dovoluji si mít se jak chci. Když jsem smutná, tak jsem smutná. Když jsem naštvaná, tak jsem naštvaná. Když jsem radostná , tak jsem radostná.

Dovoluji si uvědomit, že mám možnost volby. Jen já si volím jestli v pocitu zlosti a zloby budu pár minut, několik hodin, dnů, měsíců nebo roků. Někdo je v pocitu zloby celý život..........

Možnost volby byla dána každému z nás a asi si to spousty lidí, ještě neuvědomuje.

Tak já si volím to,v čem mi je dobře. Dovoluji si dělat práci, která mi baví a naplňuje. Dovoluji si pracovat někdy pozdě do noci nebo si také ráno polenošit. Dovoluji věnovat se svým klientům a hledat s nimi cestu k lepšímu životu.

Dovoluji si převzít odpovědnost za svůj život, své myšlenky a své emoce. Dovoluji si milovat sama sebe takovou jaké jsem a  být milována. Dovoluji si tančit ( třeba sama na parketě), dovoluji si užívat krásy  hřejivého slunka, koupání v řece, dovoluji si vnímat energii a sílu rostlin…...potřebuji já vůbec dovolenou ?

 

Myslím, že k tomu abych měla dobrý pocit, byla šťastná a zdravá nepotřebuji mít dovolenou.

To co jsem ve svém životě potřebovala bylo rozhodnutí a odvaha změnit život jaký byl předtím.

Udělat skok do nejistoty a do neznáma. Děkuji sama sobě za tu odvahu ,děkuji i několika lidem ve svém životě, kteří mě k této odvaze pomohli. Díky tomu je teď ve svém životě zažívám dovolenou vlastně celý rok.

 

Zkuste i vy si začít dovolovat. Dovolte si sami sebe postavit v životě na první místo. Dovolte si mít se rádi takový jaký jste. Třeba jen to, že se naučíte říkat NE ( když to tak budete cítit) a zvládnete to bez pocitu viny. Dovolte si neplnit očekávání druhých lidí ale svoje. Dovolte si odejít z práce, která vás nenaplňuje a ničí. Dovolte si odejít ze vztahu, kde není láska a je jen ponížení a strach. Dovolte si říkat, co si myslíte. Dovolte si přestat mít strach a nedovolte se sebou manipulovat.

 

Pak se dostanete do stavu přítomnosti, radosti, hravosti a vlastně si budete užívat dovolenou každičký den. Ale před každou dovolenou bývá práce.

Je to práce, kterou je třeba udělat sám na sobě. Je to odvaha podívat se do našich vnitřních programů, myšlenek a omezujících přesvědčení.

Je to ta práce, odkrýt své stíny a podívat se s odvahou do schovaných bolestí a nevyřešených emočních traumat. Pokud tuto práci zvládnete je tu pro vás opravdická odměna a tou je celoživotní pocit dovolené. Věřte, že to určitě stojí za to. Pokud i vy cítíte, že je čas něco změnit jsem tu pro vás. Když se to podařilo mě, podaří se to určitě i vám. www.studiodaja.cz