frog 1536938 640Jak jste na tom vy ?

Možná, že jste už slyšeli o syndromu vařené žáby. Vlastně ani nevím kdo to kdy vyzkoušel ale říká se, že když strčíte živou žábu do studené vody a necháte zvolna zahřívat, žába ztuhne a ani nevyskočí. Kdyby jste ale tu samou žábu strčili již do horké vody, okamžitě by vyskočila.

Stejně podobně je to s námi  lidmi. Náš život dovede být někdy také horký a nepříjemný.Tak nějak si na to postupně zvykáme, jako ta žába v té vodě co se zahřívá. Stuace se stává horší a horší a mi ztrácíme energii a dost sil na to abychom vyskočili a utekli .

Nepřipomíná vám to něco z vašeho života ?

Spousty lidí žije v pocitu nespokojenosti. V práci, ve vztazích a někdy jsme  vlastně nespokojeni i sami se sebou. 

Máte pocit, že nejste schopni ani  danou situaci změnit.  Utíkáte od reality koukáním na televizi, nadměrným spánkem, pitím alkoholu či útěkem k drogám a pod.

Stýkáte se s podobnými lidmi ( kteří se také vaří za živa) a vyměňujete si rady, jak v tom horku přežít. Někdy obviňujete za vzniklou situaci své okolí nebo sníte za bílého dne, že se může stát něco, co vás z toho vysvobodí (  výhra v loterii, autonehoda, požár, tornádo apod.)

Často můžete mít zdravotní problémy. Bolesti v zádech, nadváhu, nedostatek energie, napětí, stres a pod.

Jak se tedy dostat z hrnce dřív než se uvaříme za živa ?

Zkuste si odpovědět na tyto otázky ?

Z čeho jste právě teď nešťastný ? V čem právě teď zrazujete sami sebe ? Máte se rád (a) ? Kdo nebo co vás drží na pomyslném dnu hrnce ? Co se bojíte ve svém životě říci nahlas ?

Čím jste si tuto situaci mohli vytvořit ? Čeho se bojíte ve své budoucnosti ? Baví vás to být v roli oběti ? Kdyby dnešní den byl posledním ve vašem životě, čeho by jste nejvíce litovali ?

 

Nebojte ono  existuje řešení. Je to vaše rozhodnutí tento nesnesitelný hrnec opustit. Že to sami nezvládnete ? Nevadí nechte se od někoho z hrnce vyndat, dovolte si přiznat, že to sami nezvládnete a dovolte si říci o pomoc.

Když se vám porouchá auto, tak je lepší ho svěřit do rukou odborníka a nechat ho opravit. Pokud si nevíte rady se svým životem  je dobré se svěřit do rukou terapeuta či jiného odborníka na psychiku, aby vám pomohl. Obrazně řečeno ( aby vás vyndal z vařícího se hrnce), protože to prostě sami nejste schopni zvládnout.

Jen vy máte svobodnou vůli rozhodovat o svém životě, tak proč se nechat vařit ?

Terapie EFT www.studiodaja.cz - Jana G.