pocket 2324214 640 1Zamyšlení nad každodenními starostmi

aneb zobat nebo nezobat ?

Náš život je neustálá změna. Jak už se to zpívalo v jedné krásné písni....život je jen náhoda, jednou si v dole jednou nahoře....osobně nevěřím, že život je jen náhoda. Podle mého názoru a názoru mnohých učitelů sem do tohoto života vstupujeme jako do školy poznání, abychom se " něco naučili"...abychom duchovně rostli. A to znamená, že potřebujeme poznat jak dobré tak zlé. Bez tmy bychom nevěděli co je světlo a bez utrpení bychom nevěděli co je láska. Život je rozmanitý a někdy jsme opravdu v dole a někdy nahoře. Samozřejmě tam "nahoře", kde je zdraví, láska, úspěch, hojnost, radost se nám líbí a chceme tam být pořád. Ale kolikrát ta lohneska našeho života s námi sjede najednou prudce

dolů ( úmrtí v rodině, tragédie, rozchod s partnerem, ztráta zaměstnání, nemoc, přírodní pohroma a pod. ) Samozřejmě jsou to situace, které si vědomě neplánujeme ale oni se prostě dějí a my je nechceme přijímat a řešit. Mnohdy se schováváme za masky pozitivního myšlení a myslíme si, že to zvládneme. Omyl v tomto případě se chytáme do pasti pozitivního myšlení.

Nechtěně jsem vyslechla v jednom týdnu dva rozhovory na téma přášky na negativní myšlení - antidepresiva. V autubusu si povídaly  dvě ženy Jedna vyprávěla druhé jaké má doma starosti, že už neví jak to řešit a co si počít. Druhá vyndala z kabelky nějaké tablety a nabízela jí je. Je to jen slabé ale určitě ti to pomůže, nech si je napsat. Je to na úzkost a napětí, přestaneš na to myslet a bude to dobré. Musíš být pozitivní, kup si nějakou knihu o pozitivním myšlení a začni něco dělat, tak jí radila..Ještě dodala........ já kdyby to nezobala, tak bych svůj život vůbec nezvládala.

Další rozhovor jsem vyslechla na návštěvě u známé. Měla tam kamarádku a ta chtěla podat vodu na pití, že si musí zapít prášek na tlak. Když hledala v kabelce léky, začala postupně vyndavat jednu krabičku léků  za druhou. Krom všech možných léků na její nemoci, podpůrných vitamínů měla i antidepresiva. Říkala, že je brát musí a nesmí se přestat. Před pár léty ji náhle zemřela maminka a ona se nervově složila. Lékař jí napsal antidepresiva a ona je od té doby stále bere. Prý se nesmí přestav, mohl by se stav zhoršit. Svů život jak říká od té doby zvládá a nějak je nechce ani vysadit. Ale, to že je tak nemocná a proč.... ji ani nenapadlo řešit.

Jak jsem začela věnovat tomuto tématu pozornost a ptát se na názor lidí, tak jsem z hrůzou zjistila, co lidí zobá....léky na stavy úzkosti a antidepresiva, aby svů život zvládali. A tady je ta otázka zobat nebo nezobat léky na úzkosti a stavy napětí ? NEZOBAT ! Je to jako kdyby jste měli doma špinavý a zapáchající koberec  na kterém hromadí  každodenní nečistota, kterou nevíte   jak uklidit a místo toho si jdete koupit  nový koberec a položíte ho na ten starý. On vás ten smrad z něho stejně dožene. Pouze přikrýváte své problémy utlumujícími léky a pozitivním myšlením.  Dovolte si prožít bolest, když jí cítíte. Dovolte si být nedokonalými, když uděláte chybu. Dovolte si selhat. Dovolte si být třeba i na dně. Jsou to všechny vaše lekce poznání. Nejsou to neúspěchy a prohry, jsou to jen životní lekce. Mnohdy své problémy a negativní emoce schováváme za masky pozitivního myšlení. Pozitivní myšlení je jiné než pozitivní vibrování.http://www.studiodaja.cz/home/novinky/140-energie-srdce. Naše emoce jsou mnohem silnější než naše myšlenky,protože vyzařují z úrovně srdce.

Napřed je třeba naučit se přijímat naše negativní emoce, naučit se s nimi pracovat a pak používat sílu pozitivního myšlení. Potlačením negativních emocí tabletami své problémy opravdu nikdy nevyřešíte. Je to jako kdyby vám svítila v autě kontrolka, že vám dochází olej a vy jste ji zalepili žvýkačkou ,aby jste ji neviděli svítit. Třeba ještě nějaký čas pojedete, ale pak se vám zadře motor. Stejně je to jako s  vaším životem. Převezměte za něj odpovědnost a pojďte se naučit pracovat se svými myšlenkami a emocemi. Věřte, že svůj život dokážete uzdravit i bez zobání léků. Možná, že nebudete potřebovat utíkat  ani  k alkoholu  a dalším závislostem  na to, aby jste byli konečně sami sebou.

Kurz osobního rozvoje  30.6.2018 - Jak zvládat svoje emoce a negativní myšlenky ve svém životě. Jana Grohmanová  http://www.studiodaja.cz/