pocket 2324214 640 1Zamyšlení nad každodenními starostmi

aneb zobat nebo nezobat ?

Náš život je neustálá změna. Jak už se to zpívalo v jedné krásné písni....život je jen náhoda, jednou si v dole jednou nahoře....osobně nevěřím, že život je jen náhoda.

Podle mého názoru a názoru mnohých učitelů do tohoto života vstupujeme jako do školy poznání, abychom se " něco naučili" a abychom duchovně rostli. A to znamená, že potřebujeme poznat jak dobré tak zlé. Bez tmy bychom nevěděli co je světlo a bez utrpení bychom nevěděli co je láska. Život je rozmanitý a někdy jsme opravdu v dole a někdy nahoře. Samozřejmě tam "nahoře", kde je zdraví, láska, úspěch, hojnost, radost se nám líbí a chceme tam být pořád.

Ale často je náš život jak horské dráze. Najednou s námi  sjede prudce dolů, když to nejméně čekáme  ( úmrtí v rodině, tragédie, rozchod s partnerem, ztráta zaměstnání, nemoc, přírodní pohroma a pod.) Samozřejmě jsou to situace, které si vědomě neplánujeme, ale oni se prostě dějí. My je nechceme přijímat a mnohdy ani  řešit. Často  se schováváme za masky pozitivního myšlení a doufáme, že to zvládneme. Omyl, v tomto případě se pozitivního myšlení stává jakousi pastí.

Nechtěně jsem vyslechla v jednom týdnu dva rozhovory na téma přášky na negativní myšlení - antidepresiva. V autubusu si povídaly dvě ženy. Jedna vyprávěla druhé jaké má doma starosti, že už neví jak to řešit a co si počít. Druhá vyndala z kabelky nějaké tablety a nabízela jí je. Je to jen slabé, ale určitě ti to pomůže. Nech si je napsat, je to výborné  na úzkost a napětí. Přestaneš na to myslet a bude to dobré. Já kdyby to nezobala, tak bych svůj život vůbec nezvládala.

Další rozhovor jsem vyslechla na návštěvě u známé. Měla tam kamarádku a ta chtěla podat vodu na pití, že si musí zapít prášek na tlak. Když hledala v kabelce léky, začala postupně vyndavat jednu krabičku léků  za druhou. Krom všech možných léků na její nemoci, podpůrných vitamínů měla i antidepresiva. Říkala, že je brát musí a nesmí se přestat. Před pár léty ji náhle zemřela maminka a ona se nervově zhroutila. Lékař jí napsal antidepresiva a ona je od té doby stále bere. Prý se nesmí přestav, mohl by se stav zhoršit. Svů život jak říká od té doby zvládá ale pouze s tabletkami.  Ale to, že je tak nemocná a proč, to  ji ani nenapadlo řešit.

Začela věnovat tomuto tématu pozornost. Z hrůzou  jsem zjistila, co lidí zobá .léky na stavy úzkosti a bere  antidepresiva, aby svů život zvládali. Dokonce jsem četla plakát s reklamou na léky na úzkost, vhodné pro děti od šesti let.

A tady je ta otázka zobat nebo nezobat léky na úzkosti a stavy napětí ? NEZOBAT !

Je to jako kdyby jste měli doma špinavý a zapáchající koberec  na kterém hromadí  každodenní nečistota, kterou nevíte jak uklidit . Místo toho si jdete koupit  nový koberec a položíte ho na ten starý. On vás ten smrad z toho neuklizeného  stejně dožene. Pouze přikrýváte své problémy utlumujícími léky a pozitivním myšlením. 

Dovolte si prožít bolest, když jí cítíte. Dovolte si být nedokonalými, když uděláte chybu. Dovolte si selhat. Dovolte si být třeba i na dně. Jsou to všechny vaše lekce poznání. Nejsou to neúspěchy a prohry, jsou to jen životní lekce. Přestaňte schovávat a potlačovat  své problémy a negativní emoce. 

Pozitivní myšlení je jiné než pozitivní vibrování.http://www.studiodaja.cz/home/novinky/140-energie-srdce. Naše emoce jsou mnohem silnější než naše myšlenky, protože vyzařují z úrovně srdce.

Zkuste se naučit přijímat své  negativní emoce, naučit se s nimi pracovat a pak používat sílu pozitivního myšlení. Potlačením negativních emocí tabletami své problémy opravdu nikdy nevyřešíte. Je to jako kdyby vám svítila v autě kontrolka, že vám dochází olej a vy jste ji zalepili žvýkačkou, aby jste ji neviděli svítit. Třeba ještě nějaký čas pojedete, ale pak se vám zadře motor.

Stejně je to jako s  vaším životem. Převezměte za něj odpovědnost a pojďte se naučit pracovat se svými myšlenkami a emocemi. Věřte, že svůj život dokážete uzdravit i bez zobání léků. Možná, že nebudete potřebovat utíkat  k alkoholu, cigaretám, k přejídáni  a pod.  Řešení je odstranit příčinu problému a ne problémy potlačovat léky. Přestaňte zobat a zkuste převzít odpovědnost za svůj život. Pokud potřebujete pomoc nestyďte se obrátit na kvalifikovaného terapeuta.

http://www.studiodaja.cz/