kidney 2183443 640Je skvělé, že se naše zdravotnictví zabývá prevencí a vyhlásilo světový den ledvin a  možnost preventivního vyšetření zdarma. Ještě lepší by bylo být v té prevenci  důkladnější a uvědomit si, že většina nemocí má i duchovní příčinu. 

Ledviny jsou párové orgány a jsou ve své tělesné funkci nejvíce ovlivňovány  našimi vztahy. Nemusí to být pouze vztahy manželské, milenecké, partnerské ale i vztahy k našemu okolí, ke zvířatům, k rostlinám. Ledviny filtrují krev a vytváří moč a  ta z těla odvádí nepotřebné látky.

I z naši mysli je třeba propustit negativní myšlenky v souvislosti s našimi vztahy. Pokud v sobě zadržujeme emoční odpad jako je strach,  vztek, zloba, zášť, posuzování neustálá  kritika druhých, neodpuštěních,  tak se nám energie těchto negativních emocí ukládá v naší buněčné paměti a koledujeme si o problém  s ledvinami.

S ledvinami souvisí také naše strachy a úzkosti. Zkuste se tento den, který je věnovaný tomuto životně důležitému orgánu - ledvinám, podívat na vaše vztahy a strachy. Možná by bylo dobré v rámci prevence udělat mentální úklid svých myšlenek, negativních emocí a dát do pořádku vaše vztahy, aby jste se vyhnuli případným zdravotním problémům.

To co prospěje vašim ledvinám je zbavit se  potlačených a nevyřešených negativních emocí, změnit způsob myšlení, navýšit lásku a sebelásku a naučit se odpouštět. A ještě jedna  důležitá rada, je  převzít za svůj život odpovědnost a nesvádět vaše problémy na ostatní.

Vaše myšlenky a emoce máte pod kontrolu jen vy sami. Lékaři pak odstraňují následky problémů ale bohužel  jen málo kdo z nich,  hledá skutečnou příčinu. Ono je mnohem jednodušší běhat k lékařům, než mít odvahu podívat se do svých emočních křivd, bolestí a začít s tím něco dělat. Mluvím z vlastní zkušenosti i já jsem byla nemocná s ledvinami a vím jak je ledvinová kolika nepříjemná. A tak jsem hledala skutečnou příčinu mého problému a našla. Tak podle mého úhlu pohledu je největší prevencí je umět pracovat se vlastnímu myšlenkami a emocemi tak, abychom neubližovali druhým ale také hlavně sami sobě.

Jana G

www.studiodaja.cz