people 1528956 640Už jste se někdy všimli o čem je většina rozhovorů, když se sejdou kamarádi na pivu v hospodě nebo kámošky na kafíčku, či sousedky na chodbě ? Já ano. Většinou si všichni na něco stěžují. Třeba na počasí  Buď je horko nebo zima. Není žádný sníh a nebo je zase  moc sněhu, je drahé máslo, politici jsou příšerní, v televizi nic nedávají, manžel chodí neustále na pivo a s ničím nepomůže, děti zlobí a neučí se. Ve škole toho po nich chtějí moc, v jídelně vaří  příšerné obědy, soused chodí domů na mol, mám malou výplatu....a tak dále a tak dále. Stěžování je od slova dělat něco těžké. Každé

vaše slovo je vibrace, je to energie. Na co zaměřujete svou pozornost, to do svého života přitahujete. Už jste si uvědomili, že ty vaše stížnosti přehazujete jeden na druhého, ale nikdy se nic nevyřeší? Pokud si stěžujete, odmítáte přijmout situaci takovou jaká je a  kladete tomu odpor. Vše na světě se tvořeno energiií. Jsou to energie myšlenek, slov, pocitů. Podle Zákona rezonance, na co zaměřujete pozornost, to přitahujete. Když se soustřeďuji na své slabosti, slabosti rostou. Když se soustřeďuji na nemoc, nemoc roste. Když se soustřeďuji na nedostatek, nedostatek roste.

 

Zastavte se. Zkuste si uvědoit,  že jste tvůrci svého života, ať chcete nebo nechcete. Vaše myšlenky, pocity a vaše přesvědčení  se stávají vaší realitou. Pak se ale nemůžete divit, že ten život je opravdu těžký. Přestaňte si stěžovat. Prostě přijměte situaci takovou jaká je a zkuste ji změnit. Jak ? Možná jen tím, že ji nebudete dávat svoji energii, ji uberete na síle. Zkuste se jeden den zaměřit pozornost na vděčnost. Zkuste si uvědomit, za co vše můžete být ve svém životě vděční ! Třeba jen za to, že si můžete dojít sami na záchod, a nečekát až vás někdo v nemocnici na lůžku přebalí.  Tolik věcí je kolem nás, které bereme za samozřejmost a jinde na světě by to byl pro spousty lidí přepych. Třeba jen teplá voda v koupelně. Tak si konečně přestaňte stěžovat a zkuste být tvůrci svého života. Vědomě si vybírejte svoje myšlenky, slova, emoce a  třeba i lidi kolem sebe, kteří si nestěžují. Uvidíte, že váš život začně být mnohem lehčí a radostnější. Zkuste si uvědomit, že situace je vždy taková jaká je, ale jen vy si vybíráte jak na ni budete reagovat.

www. studiodaja.cz - Jana