thick 373064 640

Naše nadváha má souvislost  se skrytou emocionální zátěží. V hlubinách našeho podvědomí je spousty podvědomých programů, které nás, ať chceme nebo ne, ovlivňují.  Nadváha je ochrana našeho těla. Pokud nám chybí zdravá sebeláska, odmítáme sami sebe takové jaké jsme, cítíme sami k sobě nenávist, sebeodmítání a potlačujeme nevyřešené emocionální traumata v

minulosti, můžeme držet spousty diet, cvičit, ale po čase se vracíme opět na svou váhu. Objektem naší projekce bývá i naše vlastní tělo. Nevědomky si na něj vyléváme své skryté sebeodmítání, někdy i sebenenávist. Tyto programy jsme všichni nechtěně převzali v dětství (nejsem dost dobrá, dobrý, nezasloužím si to, stejně mě nikdo nebude mít rád, tloušťka je rodová, nikdy to stejně nezměním apod) .Jsou to naše podvědomé programy, které nás drží stále na stejném místě. Je to takový začarovaný kruh. Sebeodmítání a skrytá nenávist způsobují, že se cítíme stále hůře. Pokud se cítíme emočně hůře, máme potřebu více přijímat potravu (emoční jedení-sladkosti a nezdravé jídlo) a nechce se nám cvičit a ani nic měnit. Nemáme dostatek energie učinit změnu.

Čím více tloustneme, tím více se nemáme rádi. Snížení váhy je spojeno s odpuštěním naší emoční zátěže (sebeobviňování, ponížení, strach, neodpuštění). Velice důležité je si uvědomit, jaké emoce prožíváme. V životě jsme se učili naše emocionální bolesti skrývat sami před sebou a před ostatními. Náš vlastní stín zakrývá naše temné stránky, které nechceme vidět.

Hubnutí začíná od hlavy. Pokud začneme propuštět emoční zátěž pomocí techniky  EFT, začne reagovat i naše tělo. Odpuštění  a čistění emocí má souvislost s propouštěním hmotnosti našeho těla. Zkuste se naučit mít prostě rádi i s tou pneumatikou kolem vašeho pasu, zkuste si uvědomit před čím vás chrání, z čeho máte strach?

Hubnutí pomocí techniky EFT, práce s myšlenkami a emocemi je cesta. Vaše tělo potřebuje určitý čas, aby reagovalo na uvolňování bloků z energetického a emočního těla. Pak se vše promítne i ve vašem těle fyzickém a kila půjdou dolů. Jedno terapeutické sezení to určitě nezvládne a chce to spolupráci s klientem.

Již nyní se připravujeme s mojí přítelkyní, terapeutkou Katkou Nesvadbovou (certifikovanou terapeutkou metody The Work), online kurz Jak zvýšit sebevědomí a hubnout s lehkostí.

Dvě skvělé techniky jako je  EFT (práce s emocemi, podvědomými programy v propojení s vlastní energií těla) a The Wor (práce s myšlenkou) jsou první cestou jak změnit úhel pohledu na problémové situace a řešit je jinak.

Nebude vás nutit kupovat předražené produkty na hubnutí, nebudeme vás nutit držet diety ani vám říkat, že musíte každý den cvičit, naučíme vás jinak myslet. Hubnutí začíná skutečně od hlavy.

S hubnutím úzce souvisí sebeláska a sebevědomí. Někdy si ženy myslí, že musí být napřed dokonalé a štíhlé, aby se mohly mít rády. Ale ono je to vše naopak. Napřed je třeba se naučit přijmout a milovat sama sebe takouvou jaká jste a pak vaše kila mohou jít opravdu snadněji dolů. 

Chtete-li se dozvědět více o tomto kurzu nebo máte zájem využít 30 minutovou bezplatnou online konzulatci zdarma, napište mi  na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .