close up 18753 640

Občas nás v našem životě zastaví nějaká  fyzická bolest. Od mala nás učili se jí bránit, zahánět jí léky, potlačovat nebo s nemocí  bojovat.

Což kdybychom se naučili  bolest  jen tak přijmout. Ona se nám určitě v našem životě neobjevila jen tak. Zkuste naslouchat svému tělu a své bolesti.  Pokud pochopíte co chce  říci a co nás má  naučit tak bolest odejde většinou  sama.

Před nějakým časem  jsem si to opět vyzkoušela na vlastní kůži. Často jsem na cestách a jednou před cestou domů jsem měla nepříjemný rozhovor se známým. Chtěl abych určitý problém, který se týkal mě blízkého člověka dala do pořádku.

Mě tento hovor docela rozčílil, protože to co jsem měla řešit již nebyla moje starost, ale někoho jiného. A já jsem si řekla, že už povinnosti druhých lidí nebudu brát na sebe. Cestou v autobuse mě celá záležitost ležela v hlavě a byla jsem na vážkách, zda bych přeci jen neměla udělat opět toho záchranáře a problém vyřešit.

A co na tomoje tělo ? Po cestě z  nádraží mě začala hrozně bolet pravá kyčel, začala jsem kulhat a bolest nepřestávala. Jelikož pracuji několik let jako terapeut EFT, tak jsem se začala dávat do pořádku sama sebe. Za prvé jsem se optala bolesti, kdyby za za ní stála nějaká emoce jaká by to byla ? Hned jsem pocítila hrozný vztek. Vztek na dotyčného člověka a sama na sebe, že chci zase dělat záchranáře. Pak jsem se ptala sama sebe, co mi tato bolest  nedovoluje. Samozřejmě udělat krok, pohyb. Tak jsem se naladila na tuto bolest a optala jsem se jí." Kdyby jsi mi přišla něco naučit, co by to bylo"  ? Odpověď přišla z mého vnitřního ticha. " Nechoď kam už nepatříš a přenech odpovědnost tomu kdo jí má mít, přestaň se obětovat a zachraňovat druhé, jsou to jejich učební lekce". OK-  to bylo to co jsem si měla uvědomit. Proto bolest kyčle, zastavení se ! 

Přes techniku EFT jsem propustila všechny emoce s tímto problémem spojené a ejhle bolest byla pryč. Je to již několik měsíců a bolest se nevrátila. Zkuste přestat bojovat se svým tělem a problémy a začněte naslouchat své vnitřní moudrosti. Bolest a nemoc bývá často signálem, že něco ve svém životě děláme špatně. Stačí se naučit naslouchat svému tělu, našim emocím. Naše tělo je tak dokonalé, že si dovede mnohdy poradit samo. Pokud chcete i vy najít příčinu svých problémů - je tu řešení. www.studiodaja. cz