alarm clock 2116043 640

Zvoní ráno budík, vy ho zamáčknete ,otevřete oči a řeknete si musím vstát ( nechce se mi ), musím se jít upravit do koupelny, musím jít do práce, musím si udělat snídani, musím vypravit děti do školy, musím vymyslet co uvařím k večeři…

 

Váš den začíná slovy MUSÍM ! Toto slovo jsme slýchávali již od útlého dětství. Většinou se nám nelíbilo ….musíš do školky, musíš papat, musíš si uklidit, nastydneš. Nesmíš kamarádit s tím klukem, učí tě lumpárny. Nesmíš při hodině zlobit apod.

Když si zklidníte svou mysl a řeknete si sami pro sebe slovo MUSÍM a NESMÍM – jaké máte pocity a emoce ?

Všechny naše slova , myšlenky a pocity jsou vibrace a mají na nás opravdu velký vliv.

Zkuste si uvědomit, že máte možnost toto slovo nahradit slovem CHCI a NECHCI.

 

Cítíte úplně jinou vibraci a pocity, že?

Co kdyby jste zkusili na pár dnů tyto slova vyměnit, uvidíte opravdu velkou změnu.

Zazvoní budík, otevřete oči a řeknete si chci vstát a chci si jít udělat snídani ( zkuste si uvědomit kolik lidí právě v teď by to chtělo takto říci a udělat a nemohou )jsou bezmocně upoutaní na lůžko,

nemají třeba ruce nebo nohy, jsou vážně nemocní, nebo nemají ani peníze na to aby si mohli tu snídani udělat.

 

Zkuste si říci chci jít do práce ( co jiní by za to dali, kdyby měli alespoň takovou práci, jako já, vydělám na jídlo, na poplatky apod. )

Když říkáme MUSÍM , naše motivace je podrobena rozkazu ( kterou většinou nesnášíme) a našemu jednání chybí nadšení a radost.

 

Naopak při vyslovení slova CHCI, cítíme energii, svobody a naší volby. Volba tohoto slova vám pomůže naučit se komunikovat lépe sám se sebou a uvědomit si z jakého důvodu určité věci děláte.

Třeba přišel čas to změnit !

 

Při slovu musím, ztrácíme volbu a náš vnitřní život nám může připadat omezený a nespokojený.

Vše je především vaše volba.

Pokud se s někým známým potkám a on se mi zeptá, jak se máš ? Odpovídám JAK CHCI !

Uvědomuji si, že je to moje volba. Už dávno jsem vyměnila tato dvě slova – musím, za chci a věřte nebo ne, život se mi opravdu změnil.

www.studiodaja.cz  Jana G.